Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.02.2020 – 7. NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziękuję za zorganizowanie balu charytatywnego i udział w tym wydarzeniu.
  2. Dziś kolekta specjalna na potrzeby parafii. Trzech akolitów seminarium rozpoczyna rekolekcje przed diakonatem, który przyjmą w sobotę w Biertułtowach – módlmy się za nich.
  3. Od dziś do przyszłej niedzieli, zwanej niedzielą trzeźwości, mamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcam do podejmowania postanowień abstynenckich, które można wpisać do parafialnej księgi trzeźwościowej.
  4. Środą Popielcową zaczyna się Wielki Post. W tym okresie podejmujemy intensywną walkę z grzechem przez pokutę, uczynki miłosierdzia, dodatkową modlitwę, udział w rekolekcjach, nabożeństwach, inne dobre postanowienia. Pomocą może być zdrapka wielkopostna, w którą można się zaopatrzyć w tyle kościoła. W środę msze święte z posypaniem głów popiołem będą o 8.00 i 18.00. Godzinę przed ich rozpoczęciem adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą przebłagalną (w miejsce nabożeństwa czterdziestogodzinnego). W tym czasie okazja do spowiedzi. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Kancelaria będzie czynna z opóźnieniem.
  5. W czwartek przypada rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Msza o jego beatyfikację będzie odprawiona w katedrze o 18.00.
  6. W piątki okresu postu na mszy o 16.00 nie będzie kazania, zaś o 16.30 będzie Droga Krzyżowa. Najbliższa będzie miała charakter eucharystyczny w ramach dnia pokuty i modlitwy za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. Zalecki (wypominki) za zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie nabożeństwa, można składać do przygotowanego koszyczka.
  7. Również w piątek o 18.00 msza młodzieżowa, na którą zapraszam szczególnie kandydatów do bierzmowania. Przy okazji informuję, że bierzmowania w tym roku udzieli ksiądz arcybiskup Wiktor Skworc dnia 29.04 o 18.00.
  8. W sobotę od 8.00 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna – wspieramy nią cele charytatywne określone przez archidiecezję. O 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W tym roku kaznodzieją będzie ks. Bartłomiej Cudziło, wikariusz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Tychach. Zwracam uwagę, że w Wielkim Poście okazja do spowiedzi przed niedzielną mszą o 16.00 będzie tylko w trakcie kazania pasyjnego.
  10. W przyszłą niedzielę chcemy uczcić 75. rocznicę Tragedii Górnośląskiej. Uroczystość rozpoczniemy o 16.00 mszą w intencji ofiar z terenu obecnych Tychów, zwłaszcza z Wilkowyj. Następnie zapalimy znicz i złożymy kwiaty pod pomnikiem pamięci ofiar, a potem będzie możliwość udziału w projekcji filmów i prelekcjach w kościele. Całość współorganizują Rodziny deportowanych, Zarząd i Rada Osiedla oraz Parafia.