Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.03.2020 – 1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś niedziela trzeźwości. Zachęcam do podejmowania postanowień abstynenckich, które można nadal wpisywać do parafialnej księgi trzeźwościowej.

2. Dzisiejsza kolekta to jałmużna postna – wspieramy nią cele charytatywne określone przez archidiecezję. O 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Bartłomiej Cudziło, wikariusz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Tychach.

3. W środę o 18.00 msza za mieszkańców ulic: Wesołej, Wiśniowej i Wrzosowej.

4. W czwartek o 7.30 adoracja zakończona modlitwą o powołania do służby Bożej, a o 8.00 msza w tej intencji.

5. W piątek o 15.30 spowiedź miesięczna dzieci. Msza szkolna o 16.00, następnie o 16.30 Droga Krzyżowa, a z racji I piątku także litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zalecki (wypominki) za zmarłych, za których modlimy się w czasie nabożeństwa, można składać do przygotowanego koszyczka.

6. W sobotę o 7:45 rozmyślanie w ramach nabożeństwa do Niepokalanego Serca NMP; o 8:00 msza za członków Żywego Różańca; po mszy różaniec.

7. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny „Ad gentes”.

8. Rekolekcje parafialne odbędą się w tym roku w weekend, od piątku 27 do niedzieli 29 marca. Proszę, zaplanujciewasze sprawy rodzinne i osobiste, byście mogli skorzystać z propozycji przewidzianych w planie. Jedną z nich jest adoracja w waszych domach. W sobotę 28 marca dwaj kapłani odwiedzą z Najświętszym Sakramentem zgłoszone rodziny, by wspólnie się modlić. Zgłoszenia chętnych rodzin przyjmujemy w zakrystii po mszach. Można umówić się z rodziną lub sąsiadami i przyjąć wizytę wspólnie