Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15.03.2020 – 3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. BIORĄC POD UWAGĘ ZAGROŻENIE KORONAWIRUSEM:
  • Msze święte będą odprawiane według planu, jednak we Mszy może brać udział maksymalnie 50 osób. Proszę zatem przemyśleć konieczność udziału. Niech tę możliwość mają przede wszystkim ci, którzy zamówili intencję mszalną.
  • Arcybiskup udziela dyspensy od udziału w Mszy niedzielnej osobom w podeszłym wieku, dzieciom i młodzieży oraz ich bezpośrednim opiekunom, osobom mającym objawy infekcji, osobom obawiającym się o zarażenie. Proszę, by korzystający z dyspensy śledzili transmisje radiowe czy telewizyjne mszy. Pracujemy nad tym, by była transmisja internetowa mszy niedzielnej z naszego kościoła.
  • Na mszy nie podajemy ręki na znak pokoju. Zaleca się przyjmować Komunię na rękę – przed Mszą będę wyjaśniać, jak należy to robić. Wraz z szafarzami będziemy zachowywać dodatkowe środki zapobiegawcze, zwłaszcza dezynfekcję rąk.
  • Po każdej mszy niedzielnej przejdę z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii, aby udzielać błogosławieństwa. Szczegóły w osobnym ogłoszeniu.
  • Proszę, byśmy w niedziele o 12:00 jednoczyli się w modlitwie Anioł Pański tam, gdzie jesteśmy – w kościele czy w domu. Odmawiajmy co dnia różaniec o 20:30.
  • Wierni w stanie łaski uświęcającej pozostający w domu niech przyjmują Komunię na sposób duchowy (należy w sercu wzbudzić pragnienie przyjęcia Komunii).
  • Pozostaję do dyspozycji wszystkich wiernych, którzy chcą przyjąć Komunię sakramentalną w domu – proszę o telefon.
  • Zawieszone zostają wszystkie inne nabożeństwa (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, adoracje) i spotkania (Dzieci Maryi, ministrantów, kandydatów do bierzmowania). Nie odbędą się także rekolekcje wielkopostne – jeśli tylko będzie to możliwe, zorganizujemy rekolekcje o podobnym programie w czasie wielkanocnym.
 2. W środę msza za mieszkańców ulic: Młyńskiej i Wąskiej. Msza będzie odprawiona według formularza uroczystości św. Józefa. Ta uroczystość przypada w czwartek.
 3. Zalecki (wypominki) za zmarłych, które nie były odczytane ze względu na odwołanie Drogi Krzyżowej, odczytamy przy najbliższej możliwej okazji.
 4. Kolekty przeznaczamy na potrzeby parafii. Tym, którzy wolą ograniczyć kontakt z gotówką, przypominam o możliwości przelewów na konto lub składania ofiar przez terminal płatniczy.
 5. Nasza parafianka Dominika Sowa proponuje starszym i chorującym mieszkańcom Wilkowyj pomoc w pracach wymagających wychodzenia z domu (np. w zrobieniu zakupów czy wyprowadzeniu psa). Telefon kontaktowy znajduje się w gablotce. Jeśli są inni chętni do takiej pomocy, proszę o informację, żeby można ją było podać do wiadomości zainteresowanych.