Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 22.03.2020 – 4. niedziela Wielkiego Postu (Laetare)

1. Dziś niedziela radości (Laetare). W czasie trwającej epidemii na pewno jest nam trudno się cieszyć, ale źródłem chrześcijańskiej radości jest sam Chrystus. On jest z nami bez względu na okoliczności. Jemu ufajmy.

2. W związku z aktualną sytuacją proponujemy transmisję Mszy świętej o 11:00 przez nowo utworzony kanał na YouTube. Kanał ma nazwę Parafia Wilkowyje, link znajduje się na parafialnej stronie internetowej oraz Facebooku. Proszę, by pomóc w odbiorze osobom, które nie potrafią korzystać z Internetu. Proszę również o zgłaszanie ewentualnych problemów technicznych.
https://m.youtube.com/channel/UCG-63gWi4WgQaciRDjEw5Gg

3. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

4. Sobotnie odwiedziny chorych z posługą sakramentalną nie odbędą się. Udzielanie Komunii chorym jest obecnie ograniczone tylko do Wiatyku, czyli Komunii udzielanej umierającym.

5. Kilka osób zgłosiło gotowość pomocy starszym i chorym mieszkańcom Wilkowyj. Podajemy kontakty do naszych wolontariuszy, jednocześnie dziękując za ich propozycję:
– Dominika Sowa – 538 378 702 – zakupy, wyprowadzanie psa
– Szymon Zdziebko – 609 768 930 – zakupy
– państwo Świeca – 793 901 735 – zakupy
– Mateusz Susek – 697 494 624 – zakupy
– Aleksandra Bielak – 662 334 416 – jakakolwiek forma pomocy

6. Proszę o zapoznanie się też z ogłoszeniami specjalnymi na czas ograniczeń udziału we Mszy świętej.Obowiązują one do odwołania (a więc do chwili zaostrzenia lub złagodzenia ograniczeń wynikających z zarządzeń państwowych i kościelnych).