Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19.04.2020 – 2. NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. W związku z epidemią nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej mszy. Zachęcamy do praktyki Komunii duchowej. Kontynuujemy transmisje niedzielnych mszy o 11:00 na kanale YouTube „Parafia Wilkowyje”.
 2. Od poniedziałku 20.04 jest możliwy udział we mszy na następujących zasadach:
 3. uczestnicy muszą mieć zakryte usta i nos, zalecamy dezynfekcję dłoni przy wejściu
 4. zgodnie z limitem może być maksymalnie 30 osób, nie wliczając posługujących
 5. pierwszeństwo udziału mają osoby związane z intencją mszalną
 6. należy zajmować wyłącznie wyznaczone miejsca siedzące – są one numerowane (16 w ławkach głównych, 11 w krużgankach, 3 na prawym chórze); rozlokowanie miejsc uwzględnia przepisowe odległości, bezpieczne wchodzenie i wychodzenie, dojście do świeczników i schodów na chór, komfort pracy zakrystii – dlatego należy ściśle przestrzegać ustalonego porządku
 7. nie korzystamy z miejsc stojących oraz z lewego chóru (organowego)
 8. nie zajmujemy dowolnych miejsc nawet jeśli będzie mniej uczestników
 9. ustalony porządek respektują również członkowie jednej rodziny
 10. chęć przyjęcia Komunii zgłaszamy ręką, kapłan podejdzie do ławki; osłonę twarzy należy wówczas zdjąć (zsunąć), nie dotykając jej zewnętrznej części
 11. ewentualne ofiary składamy dopiero przy wychodzeniu z kościoła
 12. Kościół jest codziennie otwarty na modlitwę indywidualną. Należy jednak zachować zasadę zakrywania ust i nosa oraz korzystać z miejsc wyznaczonych.
 13. W środę msza za mieszkańców ulic Chłodniczej i Łąkowej.
 14. Piątkowa msza młodzieżowa o 18:00 nie odbędzie się.
 15. Ponownie nie odbędą się również odwiedziny chorych w sobotę.
 16. Będzie zachowane przechodzenie z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii po niedzielnych mszach w celu udzielania błogosławieństwa parafianom w domach.
 17. W sprawach kancelaryjnych proszę o telefon w godzinach urzędowania. Sprawy pilne (pogrzeb, wizyta u osoby umierającej) można zgłaszać kiedykolwiek.
 18. Przypominam, że odwołane zostały pierwotne terminy pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania. Nowy termin I Komunii to niedziela 27 września (jest też możliwość indywidualnego zorganizowania I Komunii w innym dniu – proszę o kontakt w tej sprawie). Termin bierzmowania będzie ustalony dopiero po ustaniu epidemii.
 19. Nadal nie ma możliwości spowiedzi na zwykłych zasadach. Kto jest w stanie grzechu ciężkiego, powinien wzbudzić akt żalu doskonałego. Wyjątkowo można też umówić się na spowiedź indywidualnie – proszę o kontakt telefoniczny.
 20. Bardzo dziękuję tym, którzy w ostatnim czasie wsparli parafię ofiarami.
 21. Kontakty wolontariuszy gotowych pomóc starszym i chorym są aktualne.