Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26.04.2020 – 3. NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Dyspensa od udziału w niedzielnej Eucharystii zostaje podtrzymana. Zachęcam do przyjmowania Komunii duchowej. Transmisje niedzielnych mszy o 11:00 na YouTube.
 2. Możliwy jest obecnie udział w mszach w naszym kościele na następujących zasadach:
  • uczestnicy muszą mieć zakryte usta i nos, zaleca się dezynfekcję dłoni przy wejściu
  • maksymalna liczba uczestników to 30 osób, nie wliczając posługujących
  • pierwszeństwo udziału mają osoby związane z daną intencją mszalną
  • należy zajmować tylko wyznaczone (numerowane) miejsca siedzące, bez względu na faktyczną liczbę uczestników czy więzi rodzinne
  • nie korzysta się z miejsc stojących oraz z lewego chóru (organowego)
  • chęć przyjęcia Komunii należy zgłosić ręką i zaczekać na podejście kapłana; na czas Komunii zdejmuje się (zsuwa) osłonę ust, nie dotykając jej zewnętrznej części
  • ewentualne ofiary można składać dopiero przy wychodzeniu z kościoła
 3. Kościół jest codziennie otwarty na modlitwę indywidualną. Należy również zachować zasadę zakrywania ust i nosa oraz korzystać z miejsc wyznaczonych.
 4. W środę będzie odprawiona msza o deszcz i dobre urodzaje.
 5. W piątek zaczyna się maj. Nabożeństw majowych nie będzie, ale po każdej mszy będzie modlitwa maryjna. Niech będzie to też praktyka indywidualna i w rodzinna.
 6. Także w piątek przypada święto św. Józefa Rzemieślnika oraz I piątek miesiąca. Miesięcznej spowiedzi dzieci nie będzie, gdyż z zasady nie ma obecnie spowiedzi w formie zwyczajnej – proszę praktykować żal doskonały, przede wszystkim w sytuacji grzechu ciężkiego. Wyjątkowo można indywidualnie umówić się na spowiedź – proszę o kontakt telefoniczny.
 7. W sobotę przypada uroczystość NMP Królowej Polski (ze względu na kolizję z 4. niedzielą wielkanocną obchód byłby w poniedziałek 04.05, ale na prośbę episkopatu została przeniesiona na sobotę). O 8:00 z racji I soboty miesiąca msza za członków Żywego Różańca. Msza w intencji Ojczyzny będzie w przyszłą niedzielę o 8:00.
 8. Zachowane jest przechodzenie z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii po niedzielnych mszach w celu udzielania błogosławieństwa parafianom w domach.
 9. W sprawach kancelaryjnych proszę o telefon w godzinach urzędowania. Sprawy pilne (pogrzeb, wizyta u osoby umierającej) można zgłaszać kiedykolwiek.
 10. Wznowiona została edycja gazetki parafialnej. Za tydzień z racji 500. wydania będzie miała ona 8 stron i będzie podsumowaniem kilku ostatnich tygodni.
 11. Bardzo dziękuję tym, którzy wspierają parafię ofiarami materialnymi. Ostatnio udało się spłacić kolejną ratę za dach i przeprowadzić pierwszą fazę zapowiadanych prac remontowych w salkach.
 12. Kontakty do wolontariuszy gotowych pomóc starszym i chorym są aktualne.