OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.05.2020 – 4. NIEDZIELA WIELKANOCY (NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA)

1. Dyspensa od udziału w niedzielnej Eucharystii zostaje podtrzymana. Zachęcam do przyjmowania Komunii duchowej. Transmisje niedzielnych mszy o 11:00 na YouTube.
  2. Możliwy jest obecnie udział w mszach w naszym kościele na następujących zasadach:
    • uczestnicy muszą mieć zakryte usta i nos, zaleca się dezynfekcję dłoni przy wejściu
    • maksymalna liczba uczestników to 30 osób, nie wliczając posługujących
    • pierwszeństwo udziału mają osoby związane z daną intencją mszalną
    • należy zajmować tylko wyznaczone (numerowane) miejsca siedzące, bez względu na faktyczną liczbę uczestników czy więzi rodzinne
    • nie korzysta się z miejsc stojących oraz z lewego chóru (organowego)
    • chęć przyjęcia Komunii należy zgłosić ręką i zaczekać na podejście kapłana; na czas Komunii zdejmuje się (zsuwa) osłonę ust, nie dotykając jej zewnętrznej części
    • ewentualne ofiary można składać dopiero przy wychodzeniu z kościoła
  3. Kościół jest codziennie otwarty na modlitwę indywidualną. Należy również zachować zasadę zakrywania ust i nosa oraz korzystać z miejsc wyznaczonych.
  4. Dziś 500. wydanie gazetki. Dziękuję za nadesłanie refleksji i wspomnień z ostatniego czasu, które wykorzystano w tym jubileuszowym numerze.
  5. W czwartek msza za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej.
  6. W piątek z racji uroczystości św. Stanisława nie obowiązuje post.
  7. Zamiast tradycyjnych nabożeństw majowych będziemy odmawiać modlitwę maryjną po każdej mszy. Zachęcam do odmawiania takich modlitw również indywidualnie czy w rodzinach.
  8. Nadal jeszcze nie ma regularnej okazji do spowiedzi w formie zwyczajnej – proszę praktykować żal doskonały, zwłaszcza w sytuacji grzechu ciężkiego. Wyjątkowo można indywidualnie umówić się na spowiedź – proszę o kontakt telefoniczny.
  9. Zachowane jest przechodzenie z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii po niedzielnych mszach w celu udzielania błogosławieństwa parafianom w domach (w najbliższą sobotę wyjątkowo o 18:00).
  10. W sprawach kancelaryjnych proszę o telefon w godzinach urzędowania. Sprawy pilne (pogrzeb, wizyta u osoby umierającej) można zgłaszać kiedykolwiek.
  11. Bardzo dziękuję tym, którzy wspierają parafię ofiarami materialnymi.
  12. Kontakty do wolontariuszy gotowych pomóc starszym i chorym są aktualne.