Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.05.2020 – 4. NIEDZIELA WIELKANOCY (NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA)

 1. Dyspensa od udziału w niedzielnej Eucharystii zostaje podtrzymana. Zachęcam do przyjmowania Komunii duchowej. Transmisje niedzielnych mszy o 11:00 na YouTube.
 2. Możliwy jest obecnie udział w mszach w naszym kościele na następujących zasadach:
  • uczestnicy muszą mieć zakryte usta i nos, zaleca się dezynfekcję dłoni przy wejściu
  • maksymalna liczba uczestników to 30 osób, nie wliczając posługujących
  • pierwszeństwo udziału mają osoby związane z daną intencją mszalną
  • należy zajmować tylko wyznaczone (numerowane) miejsca siedzące, bez względu na faktyczną liczbę uczestników czy więzi rodzinne
  • nie korzysta się z miejsc stojących oraz z lewego chóru (organowego)
  • chęć przyjęcia Komunii należy zgłosić ręką i zaczekać na podejście kapłana; na czas Komunii zdejmuje się (zsuwa) osłonę ust, nie dotykając jej zewnętrznej części
  • ewentualne ofiary można składać dopiero przy wychodzeniu z kościoła
 3. Kościół jest codziennie otwarty na modlitwę indywidualną. Należy również zachować zasadę zakrywania ust i nosa oraz korzystać z miejsc wyznaczonych.
 4. Dziś 500. wydanie gazetki. Dziękuję za nadesłanie refleksji i wspomnień z ostatniego czasu, które wykorzystano w tym jubileuszowym numerze.
 5. W czwartek msza za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej.
 6. W piątek z racji uroczystości św. Stanisława nie obowiązuje post.
 7. Zamiast tradycyjnych nabożeństw majowych będziemy odmawiać modlitwę maryjną po każdej mszy. Zachęcam do odmawiania takich modlitw również indywidualnie czy w rodzinach.
 8. Nadal jeszcze nie ma regularnej okazji do spowiedzi w formie zwyczajnej – proszę praktykować żal doskonały, zwłaszcza w sytuacji grzechu ciężkiego. Wyjątkowo można indywidualnie umówić się na spowiedź – proszę o kontakt telefoniczny.
 9. Zachowane jest przechodzenie z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii po niedzielnych mszach w celu udzielania błogosławieństwa parafianom w domach (w najbliższą sobotę wyjątkowo o 18:00).
 10. W sprawach kancelaryjnych proszę o telefon w godzinach urzędowania. Sprawy pilne (pogrzeb, wizyta u osoby umierającej) można zgłaszać kiedykolwiek.
 11. Bardzo dziękuję tym, którzy wspierają parafię ofiarami materialnymi.
 12. Kontakty do wolontariuszy gotowych pomóc starszym i chorym są aktualne.