Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.05.2020 – 5. NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Zachęcam do zapoznania się z nowym rozporządzeniem arcybiskupa katowickiego, które znajduje się w gablotce i na stronie internetowej. Wśród istotnych decyzji jest m.in. odwołanie pielgrzymki mężczyzn do Piekar, a także nieorganizowanie procesji Bożego  Ciała, pieszych pielgrzymek na Jasną Górę czy wakacyjnych rekolekcji.
 2. Z zarządzenia wynikają także wytyczne co do sprawowania posługi duszpasterskiej. Bardzo proszę zainteresowanych o zapoznanie się ze szczegółowymi ogłoszeniami w formie nagrań na YouTube.
 3. Zapraszam do udziału w mszach i do modlitwy indywidualnej w naszym kościele. Przypominam, że w kościele może jednorazowo znajdować się 30 osób. Uczestnicy mszy mogą zająć tylko miejsca oznaczone i muszą przestrzegać ogólnie znanych zasad sanitarnych. W sytuacji przekroczenia limitu (co do tej pory się nie zdarzyło) pierwszeństwo udziału  mają osoby związane z intencją mszalną.
 4. Kto korzysta z wciąż obowiązującej dyspensy od udziału w niedzielnej Eucharystii, niech praktykuje przyjmowanie Komunii duchowej i stara się brać udział w transmisji mszy (np. na naszym kanale na YouTube o 11:00). Aby udział był prawdziwy, należy zadbać o skupienie i odłożenie na ten czas innych zajęć. Samą mszę oglądamy w czasie rzeczywistym, nie zaś z nagrania (zgodnie z zarządzeniem arcybiskupa nasze msze nie będą po transmisji udostępniane).
 5. Maryjny charakter maja podkreślamy poprzez odmawianie stosownej modlitwy po mszy. Zachęcam też do odmawiania takich modlitw indywidualnie czy w rodzinach.
 6. W środę o 18:00 msza za mieszkańców ulic: Skłodowskiej-Curie i Wierzbowej. O 19:00 wieczór fatimski, który będzie ograniczony tylko do mszy i modlitwy maryjnej.
 7. Osoby, które chcą skorzystać z spowiedzi, proszę o telefoniczne uzgodnienie ze mną szczegółów. Wszystkich zachęcam do praktykowania żalu doskonałego, zwłaszcza w sytuacji grzechu ciężkiego.
 8. W sprawach kancelaryjnych proszę o telefon w godzinach urzędowania. Sprawy pilne (pogrzeb, wizyta u osoby umierającej) można zgłaszać kiedykolwiek.
 9. Bardzo dziękuję tym, którzy wspierają parafię ofiarami materialnymi.
 10. Przypominam kontakty do wolontariuszy gotowych pomóc starszym i chorym:
  • Dominika Sowa – 538 378 702 – zakupy, wyprowadzanie psa
  • Szymon Zdziebko – 609 768 930 – zakupy
  • państwo Świeca – 793 901 735 – zakupy
  • Mateusz Susek – 697 494 624 – zakupy
  • Aleksandra Bielak – 662 334 416 – jakakolwiek forma pomocy
  • Beata Biolik – 519 771 112 – pomoc jak wyżej
  • Renata Bojdoł – kontakt przez Facebook – pomoc jak wyżej