Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.05.2020 – 6. NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Zapraszam do udziału w mszach i modlitwy indywidualnej w kościele. Od dzisiejszej niedzieli (17.05) limit uczestników wynosi 44 osoby. Nadal proszę, aby zajmować wyłącznie miejsca oznaczone. Uwzględniając sytuację, gdy ktoś musi usiąść wspólnie z małym dzieckiem, wyznaczonych jest 40 miejsc, natomiast 4 miejsca na chórze po prawej stronie są rezerwowe. Nowy schemat rozlokowania miejsc znajduje się na drzwiach kościoła, a zasady udziału wywieszone są wewnątrz na wprost wejścia.
 2. Korzystających z dyspensy od udziału w niedzielnej Eucharystii zachęcam do praktykowania Komunii duchowej i udział poprzez dowolną transmisję mszy (np. na naszym kanale na YouTube o 11:00). Należy wówczas zadbać o skupienie i odłożenie innych zajęć, mszę zaś oglądać w czasie rzeczywistym (nie nagraną).
 3. Zostaje przywrócony zwyczajne sprawowanie sakramentu pokuty – dyżur jak zwykle będzie się rozpoczynać pół godziny przed Mszą i będzie trwać 20 minut. Póki co ze względu na normy sanitarne miejscem spowiedzi będzie altanka za kościołem.
 4. W maju po każdej mszy odmawiamy modlitwy maryjne. Od piątku dołączymy także modlitwę nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Majowe można odprawiać indywidualnie czy w rodzinach.
 5. Szczegółowe ogłoszenia dotyczące posług duszpasterskich w czasie epidemii dostępne są w formie nagrań na YouTube. Aby zminimalizować kontakt bezpośredni, proszę w sprawach kancelaryjnych kontaktować się najpierw telefonicznie.
 6. W poniedziałek przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Po wieczornej mszy odmówimy modlitwę za jego wstawiennictwem.
 7. Poniedziałek, wtorek i środa to dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce tradycyjną nazwę Dni Krzyżowych. Może to dobra okazja, by indywidualnie udać się krzyży, które mamy na terenie parafii (2 znajdują się przy kościele, 3 przy ul. Mikołowskiej).
 8. W tym tygodniu urodziny i imieniny obchodzi ks. arcybiskup. Otoczmy go modlitwą.
 9. Bardzo dziękuję tym, którzy wspierają parafię ofiarami materialnymi. Jednocześnie przypominam, że jako parafia możemy doraźnie wesprzeć tych, których dotykają skutki epidemii, ewentualnie zorganizować pomoc. Proszę o informację, jeśli wiemy o kimś w potrzebie. Można kontaktować się również z naszymi wolontariuszami:
  1. Dominika Sowa – 538 378 702 – zakupy, wyprowadzanie psa
  2. Szymon Zdziebko – 609 768 930 – zakupy
  3. państwo Świeca – 793 901 735 – zakupy
  4. Mateusz Susek – 697 494 624 – zakupy
  5. Aleksandra Bielak – 662 334 416 – jakakolwiek forma pomocy
  6. Beata Biolik – 519 771 112 – pomoc jak wyżej
  7. Renata Bojdoł – kontakt przez Facebook – pomoc jak wyżej