Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24.05.2020 – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Zapraszam do udziału w mszach i modlitwy indywidualnej w kościele. Obecny limit wynosi 44 uczestników. Zajmujemy miejsca oznakowane, których jest 40. Na chórze z prawej strony są 4 miejsca rezerwowe. Nie korzystamy z chóru po lewej. Schemat rozlokowania miejsc jest na drzwiach, a zasady udziału wywieszone są wewnątrz.
 2. Korzystających z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii zachęcam do praktykowania Komunii duchowej i udział poprzez dowolną transmisję mszy (np. na naszym kanale na YouTube o 11:00). Należy wówczas zadbać o skupienie i odłożenie innych zajęć, mszę zaś oglądać w czasie rzeczywistym (nie nagraną). W przyszłą niedzielę polecam zwłaszcza transmisję z bazyliki piekarskiej o 13:00.
 3. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty jest na pół godziny przed każdą mszą. Ponieważ nie było spowiedzi przed Wielkanocą, okazja będzie także od poniedziałku do piątku od 19:00 do 20:00. Spowiedź odbywa się w altance za kościołem.
 4. W środę msza za mieszkańców ulic: Wiejskiej, Wilczej i Wilkowyjskiej.
 5. Odwiedziny chorych w sobotę nie odbędą się. W sytuacji koniecznej jest możliwość uzgodnienia indywidualnej wizyty z udzieleniem sakramentów.
 6. Po mszach odmawiamy obecnie modlitwę nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Planowany na sobotę wieczór modlitewny został dostosowany do sytuacji i będzie ograniczony do następującego programu:
 7. od 18:00 do 19:30 okazja do spowiedzi
 8. o 20:00 uroczysta msza wigilii Pięćdziesiątnicy po łacinie (msza recytowana, śpiewane części stałe De Angelis, śpiewy z Taizé); teksty będą przygotowane; proszę zainteresowanych o zapisanie się na liście w tyle kościoła; proszę też, by uczestnicy tej mszy nie przychodzili już na inną mszę w niedzielę
 9. Dziękuję tym, którzy wspierają parafię ofiarami materialnymi. Jednocześnie zwracam się z prośbą o ofiary do skarbonki „Chleb św. Antoniego” dla rodziny zagrożonej utratą mieszkania. Potrzebna byłaby też pomoc kogoś, kto zna się na formalnościach związanych z zyskaniem środków z pomocy społecznej. Sprawa jest pilna.
 10. Kontakty do z naszych wolontariuszy:
  • Dominika Sowa – 538 378 702 – zakupy, wyprowadzanie psa
  • Szymon Zdziebko – 609 768 930 – zakupy
  • państwo Świeca – 793 901 735 – zakupy
  • Mateusz Susek – 697 494 624 – zakupy
  • Aleksandra Bielak – 662 334 416 – jakakolwiek forma pomocy
  • Beata Biolik – 519 771 112 – pomoc jak wyżej
  • Renata Bojdoł – kontakt przez Facebook – pomoc jak wyżej