OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.06.2020 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

• Dziś kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.
  • Dyspensa od udziału w niedzielnej Eucharystii obejmuje starszych, osoby z objawami choroby i obawiające się zarażenia. Można uczestniczyć poprzez wybraną transmisję.
  • Uczestnikom mszy świętych przypominam, że w kościele należy zakrywać usta i nos, a na zewnątrz można nie używać maseczki przy zachowaniu dystansu 2 m od innych.
  • Kancelaria w środę będzie czynna wyjątkowo od 16:30 do 17:30. Msza w tym dniu za zmarłych mieszkańców i zmarłych z rodzin mieszkających przy ul. Leśnej, Szkolnej i Wiklinowej.
  • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa to święto nakazane. Msze będą wg porządku niedzielnego (do uroczystości należy też msza w środę). Tym razem święto uczcimy przejściem kapłana z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii znanymi trasami – trasa 1. w środę o 19:00, trasy 2.-4. w czwartek o 9:00, 12:00 i 17:00 (uwaga – trasa 2. rozpocznie się przejściem wzdłuż osiedla Dębowego). Jeśli to możliwe, postarajmy się o jakieś akcenty dekoracyjne – może to być tradycyjny obraz w oknie albo kwiaty przy wejściu, a może chorągiewka czy chustka w ręku. W tym dniu będzie też adoracja ze śpiewami z Taizé o 20:00.
  • Procesje teoforyczne odbędą się w piątek, sobotę i niedzielę po mszach o 16:00.
  • W sobotę 13. dzień miesiąca, zapraszam na wieczór fatimski o 19:00. Odpowiedzialna jest Róża św.  Barbary. Uczestnicy niech zabiorą z sobą świece.
  • Za tydzień kolekta specjalna na spłatę kolejnej raty za remont dachu.
  • Z uwagi na zalecenia sanitarne spowiedź odbywa się w altance za kościołem.
  • Proszę, by dbać o następujący porządek procesji komunijnej:
    • do Komunii przystępujemy w procesji dwoma rzędami, idąc od tyłu środkiem kościoła; jeśli jest jeden komunikujący, podchodzimy na przemian raz z lewego, raz z prawego rzędu; jeśli jest dwóch komunikujących, podchodzimy pojedynczo do komunikującego po danej stronie;
    • w procesji ustawiają się najpierw osoby z chóru i krużganków, następnie z ławek zewnętrznych, na końcu z ławek wewnętrznych oraz stojący na zewnątrz kościoła;
    • tworzenie procesji zaczyna się bezpośrednio po słowach „a będzie uzdrowiona dusza moja”;
    • od Komunii odchodzimy na boki według zasady: z lewego rzędu w lewo, z prawego rzędu w prawo; przez pewien czas pomocą będą służyć strzałki na posadzce, wskazujące kierunek obu rzędom (czerwone dla lewego, zielone dla prawego)
    • przed Komunią przyklękamy na jedno kolano, chyba że komuś nie pozwala na to stan zdrowia (wówczas można się skłonić); Komunię przyjmujemy w postawie stojącej;
    • wierni mający problem z chodzeniem niech siadają w ławkach z przodu; do Komunii przystępują na końcu idąc tam i z powrotem najkrótszą drogą lub komunikujący podejdzie do nich;
    • w czasie epidemii zaleca się przyjmowanie Komunii na rękę; osoby do tego niezdolne niech na razie podchodzą w procesji na końcu.