Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.06.2020 – 11. NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś kolekta specjalna na spłatę kolejnej raty za remont dachu.
 2. Korzystających z dyspensy od niedzielnej Eucharystii (starszych, osoby z objawami choroby i obawiające się zarażenia) zachęcam do udziału poprzez transmisje.
 3. Uczestnicy mszy świętych powinni mieć w kościele zakryte usta i nos. Na zewnątrz można nie używać maseczki pod warunkiem zachowaniu dystansu 2 m od innych.
 4. Z uwagi na zalecenia sanitarne spowiedź odbywa się w altance za kościołem.
 5. Procesje teoforyczne odbywać się będą do czwartku po mszach świętych (dziś po mszy o 16:00). Zapraszam dzieci do sypania kwiatków.
 6. W poniedziałek msza za Parafialną Radę Duszpasterską. Potem spotkanie rady.
 7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje post piątkowy. Z racji 3. piątku miesiąca po mszy odmówimy wspólnie koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 8. W sobotę o 10:00 wspólne spotkanie Dzieci Maryi i ministrantów na zakończenie roku formacji. Od 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. W sobotę 27.06 podczas mszy o 18:00 ks. bp Grzegorz Olszowski udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Przypominam, że konieczna jest zgoda i oświadczenie rodziców (do pobrania na stronie parafialnej) – dokument należy oddać do 18.06.
 10. Przypominam o porządku procesji komunijnej:
  • do Komunii przystępujemy w procesji dwoma rzędami, idąc od tyłu środkiem kościoła; jeśli jest jeden komunikujący, podchodzimy na przemian raz z lewego, raz z prawego rzędu; jeśli jest dwóch komunikujących, podchodzimy pojedynczo do komunikującego po danej stronie;
  • w procesji ustawiają się najpierw osoby z chóru i krużganków, następnie z ławek zewnętrznych, na końcu z ławek wewnętrznych oraz stojący na zewnątrz kościoła;
  • tworzenie procesji zaczyna się bezpośrednio po słowach „a będzie uzdrowiona dusza moja”;
  • od Komunii odchodzimy na boki według zasady: z lewego rzędu w lewo, z prawego – w prawo;
  • przed Komunią przyklękamy na jedno kolano, chyba że komuś nie pozwala na to stan zdrowia (wówczas można się skłonić); Komunię przyjmujemy w postawie stojącej;
  • wierni mający problem z chodzeniem niech siadają w ławkach z przodu; do Komunii przystępują na końcu, idąc tam i z powrotem najkrótszą drogą, lub komunikujący podejdzie do nich;
  • w czasie epidemii zaleca się przyjmowanie Komunii na rękę; osoby do tego niezdolne niech na razie podchodzą w procesji na końcu.