OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.09.2020 – 26. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś podczas Eucharystii o 11:00 grupa dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii Świętej. Proszę parafian niezwiązanych z tym wydarzeniem, by przyszli na inną mszę. Kolekta dzisiejsza będzie przeznaczona na zakup opału.
  2. W czwartek rozpoczyna się październik. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych, które zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami będą odprawiane:
    • w poniedziałki i środy o 17:30
    • we wtorki i czwartki o 7:30
    • w piątki, soboty i niedziele po mszy o 16:00
  3. Przez cały miesiąc od poniedziałku do czwartku okazja do spowiedzi będzie tylko podczas ostatniej dziesiątki różańca; od piątku do niedzieli bez zmian.
  4. W czwartek przy różańcu odmówimy modlitwę o powołania do służby Bożej.
  5. W piątek od 15:30 okazja do spowiedzi (zwłaszcza dla dzieci). Do różańca dołączymy modlitwę do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na to nabożeństwo zapraszam szczególnie dzieci pierwszokomunijne.
  6. W sobotę o 8:00 msza za członków Żywego Różańca.
  7. Usilnie proszę parafian i gości o stosowanie się do poniższych wskazań dotyczących przystępowania do Komunii, które wprowadziliśmy od początku czerwca:
    • podchodzimy w procesji dwoma rzędami, idąc od tyłu środkiem kościoła; odchodzimy na boki według zasady: z lewego rzędu w lewo, z prawego – w prawo;
    • tworzenie procesji zaczynamy bezpośrednio po słowach „a będzie uzdrowiona dusza moja”;
    • procesję rozpoczynają osoby z chóru i krużganków, następnie z ławek zewnętrznych, na końcu z ławek wewnętrznych oraz stojący na zewnątrz kościoła;
    • przed Komunią przyklękamy na jedno kolano, chyba że komuś nie pozwala na to stan zdrowia (wówczas można się skłonić); Komunię przyjmujemy w postawie stojącej;
    • wierni mający problem z chodzeniem niech siadają w ławkach z przodu; do Komunii przystępują na końcu, idąc tam i z powrotem najkrótszą drogą, lub komunikujący podejdzie do nich;
    • w czasie epidemii zaleca się przyjmowanie Komunii na rękę; ręce można zdezynfekować w tyle kościoła; Komunię należy przyjąć bezpośrednio po jej otrzymaniu (nie po drodze czy w ławce);
    • osoby niezdolne do przyjęcia Komunii na rękę proszę podchodzić na końcu procesji.