Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.10.2020 – 29. NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Nowe zasady sanitarne stanowią, że w kościele może przebywać max. 1 osoba na 4 m2. W naszym kościele już od wielu miesięcy nie zbliżamy się do takiej liczby. Pragnę też przypomnieć, że w mocy pozostaje dyspensa arcybiskupa od udziału w niedzielnej mszy – obejmuje seniorów, osoby obawiające się zakażenia i mające objawy choroby.
 2. Zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wyniosła 1200 zł. Bóg zapłać.
 3. Dziś Światowy Dzień Misyjny, kolekta przeznaczona jest na misje. Msza o 11:00 będzie odprawiona za misje i misjonarzy; mszę uświetnią pieśni w wykonaniu chóru Pro Arte (nie zajmujemy miejsc na chórze). Dzieci Maryi zapraszają na „Misyjny kołocz” – ofiary wspomogą adopcję na odległość, w której parafia bierze udział.
 4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych.
 5. W sobotę o 10:00 zapraszamy na spotkanie misyjne „O zakątkach Trzeciego Świata”. Spotkanie odbędzie się w kościele, przewidziana jest projekcja zdjęć i filmików.
 6. Na stronie internetowej w zakładce „Kancelaria” znajdują się informacje o I Komunii i bierzmowaniu w 2021 roku. Zainteresowani niech pobiorą formularz zgłoszeniowy, które należy wypełnić i oddać w kancelarii. W sobotę o 18:00 w kościele spotkanie organizacyjne i katecheza rodziców dzieci mających przystąpić do I Komunii Świętej.
 7. Od poniedziałku można zamawiać intencje mszalne na rok 2021. W tym tygodniu przyjmuję wyłącznie intencje za żyjących – z okazji jubileuszy, urodzin itp. Dodatkowe dyżury telefoniczne dla zgłaszania intencji: poniedziałek i czwartek od 8:00 do 9:00 oraz od 18:30 do 19:30.
 8. Październik to miesiąc rocznic związanych z Janem Pawłem II – 16. został wybrany na Stolicę Piotrową, 22. rozpoczął pontyfikat (ten dzień jest liturgicznym wspomnieniem świętego). W tym roku przypadała setna rocznicę jego urodzin, ale nie mogliśmy jej uroczyście obchodzić, dlatego teraz nadrabiamy to wystawą prac uczniów ZSP nr 1.
 9. Proszę o stosowanie się do wskazań dotyczących przystępowania do Komunii:
  • podchodzimy w procesji dwoma rzędami, idąc od tyłu środkiem kościoła; odchodzimy na boki według zasady: z lewego rzędu w lewo, z prawego – w prawo;
  • tworzenie procesji zaczynamy bezpośrednio po słowach „a będzie uzdrowiona dusza moja”;
  • procesję rozpoczynają osoby z chóru i krużganków, następnie z ławek zewnętrznych, na końcu z ławek wewnętrznych oraz stojący na zewnątrz kościoła;
  • przed Komunią przyklękamy na jedno kolano, chyba że komuś nie pozwala na to stan zdrowia (wówczas można się skłonić); Komunię przyjmujemy w postawie stojącej;
  • wierni mający problem z chodzeniem niech siadają w ławkach z przodu; do Komunii przystępują na końcu, idąc tam i z powrotem najkrótszą drogą, lub komunikujący podejdzie do nich;
  • w czasie epidemii zaleca się przyjmowanie Komunii na rękę; ręce można zdezynfekować w tyle kościoła; Komunię należy przyjąć bezpośrednio po jej otrzymaniu (nie po drodze czy w ławce);
  • osoby niezdolne do przyjęcia Komunii na rękę proszę podchodzić na końcu procesji.