Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.10.2020 – 30. NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Z powodu zachorowania księdza proboszcza na COVID-19, parafianie proszeni są o śledzenie aktualnych informacji na stronie internetowej. Uwaga! Drukowanie gazetki z wyprzedzeniem powoduje, że nie wszystkie ogłoszenia tam zamieszczane są aktualne, sytuacja zmienia się nieraz z dnia na dzień.
  2. Msze odprawiają księża z okolicznych parafii. Sprawy kancelaryjne, w tym zgłaszanie intencji na przyszły rok, załatwiane są tylko telefonicznie w godzinach urzędowania. Zaleca się wszystkim obserwowanie swego stanu zdrowia. Aby rozwiać wątpliwości, należy podkreślić, że podczas mszy w naszym kościele nie miał miejsca kontakt uznawany za niebezpieczny – proboszcz zawsze stosował dezynfekcję dłoni, do komunikowania zakładał ochronną przyłbicę, a maseczkę zdejmował bezpośrednio przed wyjściem do ołtarza. Niebezpieczny jest bliski kontakt bez maseczek trwający ponad 15 min.
  3. Według zasad sanitarnych w kościele może przebywać max. 1 osoba na 7 m2 (to znaczy 57 osób). W mocy pozostaje dyspensa arcybiskupa od udziału w niedzielnej mszy – obejmuje seniorów, osoby obawiające się zakażenia i mające objawy choroby. Korzystający z dyspensy proszeni są o udział we mszach poprzez transmisje i praktykę Komunii duchowej.
  4. Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 1500 zł na misje. Z akcji „Misyjny kołocz” uzyskaliśmy dodatkowo 1250 zł, które wspomogą małą Lukrecję w ramach adopcji na odległość. Dziękuję grupie Dzieci Maryi i dorosłym pomocnikom za zorganizowanie kiermaszu.
  5. Wierni są proszeni, by odmawiać październikową modlitwę różańcową samodzielnie, gdyż kapłani zastępujący nie mają możliwości odprawiać dodatkowo nabożeństw. Dzieci niech nadal zapisują punkty za udział w różańcu, ale nagrody dla zwycięzców będą wręczone w późniejszym czasie.
  6. Planowana na piątek msza młodzieżowa i spotkanie kandydatów do bierzmowania nie odbędą się.
  7. Wypełnione formularze zgłoszeń do I Komunii i bierzmowania można wysłać także w wersji elektronicznej na adres parafii – nie należy z tym zwlekać.
  8. W przyszłą niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych. Kolekta na prace remontowe w parafii. Pamiętajmy, że odwiedzenie grobów swoich bliskich nie jest nakazane – uczynek chrześcijańskiego miłosierdzia wobec zmarłych można wypełnić w innym dniu. Dekret Penitencjarii Apostolskiej rozszerza w tym roku możliwość zyskania odpustu za zmarłych na cały listopad. Różaniec za zmarłych zalecanych, który jest odmawiany od 1 do 8 listopada, zostanie przesunięty na późniejsze terminy, po wyzdrowieniu proboszcza. Uwaga! Na razie zalecek nie składajmy.