Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29.11.2020 – 1. NIEDZIELA ADWENTU

 1. W kościele proszę zajmować miejsca wyznaczone i przestrzegać ogólnych zasad sanitarnych. Pierwszeństwo udziału mają osoby związane z intencją danej mszy.
 2. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na zakup opału.
 3. Dziś w czasie mszy błogosławieństwo wieńców adwentowych. Po mszy o 16:00 odmówimy po raz ostatni różaniec za zmarłych zalecanych.
 4. Platforma holyweek.pl oferuje udział w roratach on-line. Proszę, aby dzieci chętne do takiego przeżywania adwentu podeszły z rodzicami do zakrystii po odbiór pakietów obrazków. Roraty dla dzieci w kościele będą w piątki o 16:00 – proszę o zgłaszanie udziału dziś po mszy lub w kolejnych dniach drogą elektroniczną (e-mail, Facebook).
 5. We wtorek i czwartek zapraszam na roraty dla dorosłych o 6:30 (mszy o 8:00 nie będzie). Uczestnicy niech zabiorą ze sobą lampiony lub świece z okapnikami. Z racji pierwszego czwartku od 6:00 będzie adoracja z modlitwą o powołania do służby Bożej; kancelaria czynna normalnie od 8:30 do 9:30 (dodatkowo też bezpośrednio po mszy dla osób uczestniczących w roratach).
 6. W piątek zapraszam górników na mszę barbórkową o 10:00. Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ksiądz arcybiskup udziela wiernym archidiecezji na ten dzień dyspensy od zachowania dnia pokuty.
 7. W sobotę o 7:45 rozmyślanie na rozpoczęcie nabożeństwa do Niepokalanego Serca NMP. O 8:00 msza za członków Żywego Różańca, następnie różaniec.
 8. Za tydzień w 2. niedzielę adwentu po mszach zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ze względu na reżim sanitarny nie będzie spotkania mikołajkowego w kościele, ale św. Mikołaj będzie się przechadzał w pobliżu kościoła po mszy o 11:00. Spacerującym dzieciom na pewno wręczy jakiś upominek.
 9. Podsumowanie udziału dzieci w nabożeństwach różańcowych – najwięcej razy byli obecni: 1/ Zosia, 2/ Wiktor, 3/ Maksymilian, Frania i Antoś. Upominki dla nich i dla wszystkich dzieci, które choćby raz przyszły na różaniec, czekają w zakrystii.
 10. Przy wyjściu można nabyć opłatki i świece Caritas. Są też chrześcijańskie kalendarze adwentowe oraz lampiony.
 11. Dodatkiem do Gościa Niedzielnego jest dziś kalendarz ścienny.
 12. Chcemy ponownie zorganizować przedświąteczną akcję pomocy potrzebującym. Na ten cel gromadzimy fundusze (skarbonka św. Antoniego, ofiary z opłatków i świec). Dodatkowo do 3. niedzieli adwentu włącznie będzie wystawiony kosz na żywność o dłuższej dacie ważności oraz środki czystości. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.