Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie 06.12.2020 – 2. niedziela adwentu

  1. Dziś po raz 21. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka na specjalny fundusz po mszy przed kościołem. Kolekta na potrzeby parafii.
  2. Św. Mikołaj będzie się przechadzał w pobliżu kościoła po mszy o 11:00. Spacerującym dzieciom na pewno wręczy jakiś upominek.
  3. Platforma holyweek.pl oferuje udział w roratach on-line – w zakrystii można jeszcze odebrać pakiety obrazków pomocne w zdalnym przeżywaniu rorat. W kościele msza roratnia dla dzieci w piątek o 16:00. Na roraty dla dorosłych zapraszam we wtorek i czwartek o 6:30 (mszy o 8:00 nie ma). Uczestnicy niech zabiorą ze sobą lampiony lub świece z okapnikami.
  4. W środę msza za ++ mieszkańców i ++ z rodzin mieszkających przy ul. Skłodowskiej-Curie i Wierzbowej.
  5. W sobotę przypada wspomnienie NMP z Guadalupe, której wizerunek znajduje się w naszym kościele od Światowych Dni Młodzieży 2016. Z tej okazji po mszy o 16:00 odbędzie się nabożeństwo za kobiety oczekujące potomstwa.
  6. Przy wyjściu można nabywać opłatki i świece Caritas.
  7. Chcemy ponownie zorganizować przedświąteczną akcję pomocy potrzebującym. Na ten cel gromadzimy fundusze (skarbonka św. Antoniego, ofiary z opłatków i świec). Do przyszłej niedzieli włącznie w tyle kościoła jest wystawiony kosz na żywność o dłuższej dacie ważności oraz środki czystości. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
  8. Jeśli to tylko możliwe, proszę nie planować czy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. Oczywiście będzie wówczas dodatkowa okazja do sakramentu pokuty, ale ze względu na obecną sytuację sanitarną, w której konieczna jest m.in. dezynfekcja konfesjonału i zachowywanie dystansu wśród oczekujących, byłoby nad wyraz wskazane skorzystać wcześniej. Przypomnę, że regularna okazja do spowiedzi jest na pół godziny przed każdą mszą (zasadniczo 10 minut przed rozpoczęciem mszy ksiądz idzie się do niej przygotować).