Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.12.2020 – 3. NIEDZIELA ADWENTU

  1. Dziś niedziela radości (Gaudete). Kolekta na potrzeby parafii.
  2. Roraty dla dorosłych znów we wtorek i czwartek o 6:30 (mszy o 8:00 nie ma).
  3. Dzieci zachęcam do udziału w mszach roratnich on-line za pośrednictwem platformy holyweek.pl. W kościele roraty dla dzieci w piątek o 16:00 (z wręczeniem nagród za udział w konkursie). Przed mszą okazja do spowiedzi dla dzieci, a po mszy koronka do Miłosierdzia Bożego.
  4. Również w piątek o 18:00 msza młodzieżowa „przy świecach” – obowiązkowo przychodzą na nią kandydaci do bierzmowania. Wcześniej od 17:30 okazja do spowiedzi.
  5. W sobotę i przyszłą niedzielę dodatkowa okazja do spowiedzi od 17:00 do 18:00. Dodatkowe dyżury będą też w kolejnych dniach, ale jeśli to tylko możliwe, proszę nie planować czy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.
  6. Proszę, by umawiać terminy odwiedzin chorych z posługą sakramentalną.
  7. Opłatki i świece Caritas można nabywać zawsze gdy jest otwarty kościół, są cały czas wystawione przy wejściu. Ofiary wrzucamy do skarbony „Chleb św. Antoniego”.
  8. Można jeszcze przynosić artykuły spożywcze i chemiczne dla potrzebujących. Kosz wystawiony jest w tyle kościoła.
  9. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych na przyszły rok. Pamiętajmy, że taka forma modlitwy jest najlepszym prezentem zarówno dla żywych, jak i dla zmarłych.
  10. Ostatnie tygodnie pokazały wyraźnie, że pragnienie udziału w mszy niedzielnej jest większe niż możliwości wynikające z obowiązujących zasad sanitarnych. Jest niemal pewne, że ta chęć będzie jeszcze większa w okresie świąt. To powód do ogromnej radości, ale jednocześnie troski i podjęcia właściwych kroków. W moim przekonaniu sytuacja jest nadzwyczajna i domaga się adekwatnych działań. Zdecydowałem więc, że zostaną odprawione dwie pasterki (o 22:00 i 24:00), a w pierwszy i drugi dzień świąt po cztery msze (o 8:00, 9:30, 11:00 i 16:00). Pracujemy nad tym, by na czas pasterek nagłośnić wewnętrzny parking, aby chętni, którzy nie będą mogli wejść do środka, mieli możliwość bezpiecznego udziału poza kościołem. Jednocześnie proszę pamiętać, że powyższe rozwiązania nie są zachętą do lekceważenia epidemii, która nadal trwa. Postaramy się, by niektóre msze były transmitowane – informacje na ten temat podam za tydzień.