Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.12.2020 – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 1. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przygotowali kościół na święta – sprzątającym, dekoratorom, instalatorom.
 2. Dziś święto Świętej Rodziny. Podczas każdej mszy będzie odnowienie przyrzeczeń małżeństw obecnych w kościele, a także błogosławieństwo wina ku czci św. Jana. Kolekta na potrzeby parafii.
 3. Mszą popołudniową za parafian ubogich i potrzebujących pomocy rozpoczynamy cykl mszy „kolędowych”, które odprawimy w miejsce odwiedzin duszpasterskich. Ulice zostały tak podzielone, aby obejmowały podobną liczbę domostw. Ze względu na ograniczenia sanitarne proszę, by w mszach tych uczestniczyli tylko reprezentanci rodzin czy rejonów parafii. Pozostali będą mogli wziąć udział poprzez transmisje internetowe. Bardzo proszę, by na te msze nie przychodziły osoby mieszkające gdzie indziej, aby nie zmniejszać puli miejsc. Na tych mszach będą błogosławione zestawy kolędowe do wykorzystania w domu – będzie można rozpalić kadzidło przy wspólnej modlitwie, a kredą oznaczyć drzwi. Będą też rozdawane tradycyjne pamiątkowe obrazki. Jeśli ktoś zechce złożyć ofiarę na dalsze prace remontowe w salkach, będzie mógł to uczynić w ramach procesji ofiarnej. Terminy mszy znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej. W najbliższych dniach zapraszam:
  • w poniedziałek 28.12 o 18:00 parafian z ul. Skłodowskiej-Curie, Wichrowej i Wierzbowej
  • w środę 30.12 o 18:00 parafian z ul. Wesołej, Wiklinowej, Wilczej, Wilkowyjskiej, Wiśniowej i Wrzosowej
  • w sobotę 02.01 o 16:00 parafian z ul. Wiejskiej
  • w niedzielę 03.01 o 16:00 parafian z ul. Szkolnej (od początku do Wilczego Kąta)
 4. W poniedziałek o 9:00 będzie odprawiona msza w intencji dzieci z udzieleniem im błogosławieństwa ku czci świętych Młodzianków.
 5. W czwartek ostatni dzień Roku Pańskiego 2020. Mszy o 8:00 nie będzie. Zapraszam do udziału we mszy za parafian o 17:00 (odprawionej z formularza uroczystości Bożej Rodzicielki) oraz w nabożeństwie dziękczynno-ekspiacyjnym; odśpiewamy hymn Te Deum, z którym związana jest w tym dniu możliwość zyskania odpustu.
 6. W piątek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, porządek mszy jak w niedzielę. Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. W tym dniu można zyskać odpust poprzez odmówienie hymnu do Ducha Świętego. Ponieważ jest to pierwszy piątek miesiąca, po mszy o 8:00 będzie jeszcze nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje post piątkowy.
 7. W sobotę o 7:45 rozmyślanie na rozpoczęcie nabożeństwa do Niepokalanego Serca NMP. O 8:00 msza za członków Żywego Różańca, następnie różaniec.
 8. Tradycyjne podsumowanie roku, dokonywane w ramach noworocznej homilii, będzie dostępne także na stronie internetowej, a tydzień później w gazetce parafialnej.