Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.01.2021 – 2. NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 1. Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii. Bóg zapłać za wasze ofiary.
 2. W środę uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze są według porządku niedzielnego, a kolekta będzie przeznaczona na misje. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbędą się Orszaki Trzech Króli. Fundacja przekazała nam materiały, które miały zostać wykorzystane – korony i śpiewniki. Rodziny z dziećmi mogą je po mszy odebrać i zorganizować wspólne śpiewanie kolęd w domu. Fundacja Orszak Trzech Króli, która organizuje wiele działań ewangelizacyjnych, przeżywa obecnie poważne trudności finansowe. O możliwości wsparcia informuje pismo przewodniczącego rady fundacji umieszczone w gablotce.
 3. W czwartek z racji I czwartku miesiąca od 7:30 adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą o powołania duchowne. W tej intencji msza o 8:00.
 4. Uczniowie rozpoczynają ferie, jednak w ograniczonej formie, zapewne wielu zostanie w domu. Chciałbym więc zaprosić dzieci do wspólnego kolędowania przy żłóbku po piątkowej mszy.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Kolekta specjalna w tym dniu na spłatę remontu dachu.
 6. Trwa cykl mszy świętych „kolędowych”, które są odprawiane w miejsce odwiedzin duszpasterskich. Ze względu na ograniczenia sanitarne proszę, by w mszach tych uczestniczyli tylko reprezentanci rodzin czy rejonów parafii. Pozostali będą mogli wziąć udział poprzez transmisje internetowe. Na tych mszach będą błogosławione zestawy kolędowe do wykorzystania w domu – będzie można rozpalić kadzidło przy wspólnej modlitwie, a kredą oznaczyć drzwi. Będą też rozdawane tradycyjne pamiątkowe obrazki. Jeśli ktoś zechce złożyć ofiarę na dalsze prace remontowe w salkach, będzie mógł to uczynić w ramach procesji ofiarnej. Terminy mszy znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej. W najbliższych dniach zapraszam:
  • dziś 03.01 o 16:00 parafian z ul. Szkolnej (od początku do Wilczego Kąta)
  • w poniedziałek 04.01 o 18:00 parafian z ul. Szkolnej (od Wilczego Kąta do końca)
  • w środę 06.01 o 16:00 parafian z ul. Dojazdowej, Granicznej i Wałowej
  • w sobotę 09.01 o 16:00 parafian z ul. Mikołowskiej (numery nieparzyste)
  • w niedzielę 10.01 o 16:00 parafian z ul. Mikołowskiej (numery parzyste)
 7. Ponownie zachęcam do zamawiania intencji mszalnych, jest dużo wolnych terminów.
 8. Sprawozdanie za rok 2020 w pełnej wersji znajduje się na stronie internetowej. Za tydzień będzie również w gazetce parafialnej.