Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10.01.2021 – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

 1. Dziś święto Chrztu Pańskiego. W liturgii kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Podczas każdej mszy w miejsce aktu pokuty będzie pokropienie wiernych (asperges), przypominające nam o przyjętym chrzcie, odnowimy także przyrzeczenia chrzcielne. Kolekta na spłatę remontu dachu.
 2. W piątek po mszy koronka do Miłosierdzia Bożego.
 3. W przyszłą niedzielę kolekta na archidiecezję, konkretnie na utrzymanie instytucji zaangażowanych w apostolstwo słowa (m.in. Radio eM). Przypominam, że zakończył się półtoraroczny okres zwolnienia parafii z odprowadzania kolekt diecezjalnych.
 4. Trwa cykl mszy świętych „kolędowych”, które są odprawiane w miejsce odwiedzin duszpasterskich. Ze względu na ograniczenia sanitarne proszę, by w mszach tych uczestniczyli tylko reprezentanci rodzin czy rejonów parafii. Pozostali mogą wziąć udział poprzez transmisje internetowe. Na mszach tych są błogosławione zestawy kolędowe do wykorzystania w domu – można potem kredą oznaczyć drzwi, a przy wspólnej modlitwie rozpalić kadzidło. Są też rozdawane pamiątkowe obrazki. Jeśli ktoś zechce złożyć ofiarę na dalsze prace remontowe w salkach, może to uczynić w czasie procesji ofiarnej. Terminy mszy są w gablotce i na stronie internetowej. W najbliższych dniach zapraszam:
  • dziś 10.01 o 16:00 parafian z ul. Mikołowskiej (numery parzyste)
  • w poniedziałek 11.01 o 18:00 parafian z ul. Browarowej
  • w środę 13.01 o 18:00 parafian z ul. Sosnowej
  • w sobotę 16.01 o 16:00 parafian z ul. Leśnej
  • w niedzielę 17.01 o 16:00 parafian z ul. Obywatelskiej
 5. Pragnę przypomnieć tym, którzy zamieszkali na terenie parafii w ostatnim roku (lub też wcześniej, a nie przyjmowali dotąd kolędy), o możliwości poświęcenia domu. Wizytę proszę umawiać w kancelarii osobiście lub telefonicznie.
 6. Zbliża się 20 stycznia – termin, który nasza parafia ma wyznaczony jako dzień adoracji w ramach diecezjalnej adoracji wiecznej. Proszę o zapisywanie się na półgodzinne dyżury (po jednej lub dwie osoby), ponieważ nie wolno zostawić wystawionego Najświętszego Sakramentu w pustym kościele. Grafik znajduje się przy wejściu. Adorację zakończy błogosławieństwo przed mszą o 18:00. Wszystkich zachęcam, by przyjść w tym dniu na modlitwę osobistą – półgodzinna adoracja umożliwia zyskanie odpustu zupełnego.
 7. W środę o 8:30 proszę dyspozycyjnych mężczyzn o pomoc przy rozładunku drugiego transportu kafli podłogowych do remontowanych salek.