Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.01.2021 – 2. NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś kolekta na archidiecezję, konkretnie na utrzymanie instytucji zaangażowanych w apostolstwo słowa (m.in. Radio eM).
 2. W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W czwartek o 8:00 odbędzie się msza o jedność chrześcijan oraz o Boże błogosławieństwo dla osób wyznań chrześcijańskich niekatolickich mieszkających na terenie naszej parafii.
 3. W środę przypada w naszej parafii dzień adoracji w ramach diecezjalnej adoracji wiecznej. Adoracja rozpocznie się o 8:00, a zakończy przed mszą o 18:00. Proszę o zapisywanie się na półgodzinne dyżury (po jednej lub dwie osoby), ponieważ nie wolno zostawić wystawionego Najświętszego Sakramentu w pustym kościele. Grafik znajduje się przy wejściu. Wszystkich zachęcam, by przyjść w tym dniu na modlitwę osobistą – półgodzinna adoracja umożliwia zyskanie odpustu zupełnego.
 4. W piątek o 18:00 msza młodzieżowa. Obowiązkowo uczestniczą w niej kandydaci do bierzmowania, którzy będą uczestniczyć w obrzędzie wybrania (przypominam, że należy mieć już wybranego patrona, którego imię chce się przyjąć; zalecana jest obecność poręczyciela – jeśli to możliwe, przyszłego świadka bierzmowania).
 5. Zapraszam na kolejne msze święte „kolędowe”:
  • dziś 17.01 o 16:00 parafian z ul. Obywatelskiej
  • w poniedziałek 18.01 o 18:00 parafian z ul. Młyńskiej i Wąskiej
  • w środę 20.01 o 18:00 parafian z ul. Chłodniczej i Łąkowej
  • w poniedziałek 01.02 o 18:00 – dodatkowa dla tych, którzy nie mogli przyjść w wyznaczonym terminie
  • Odprawiamy je w miejsce odwiedzin duszpasterskich. Ze względu na ograniczenia sanitarne proszę, by w mszach tych uczestniczyli tylko reprezentanci rodzin czy rejonów parafii. Pozostali mogą wziąć udział poprzez transmisje internetowe. Na mszach tych są błogosławione zestawy kolędowe do wykorzystania w domu – można potem kredą oznaczyć drzwi, a przy wspólnej modlitwie rozpalić kadzidło. Są też rozdawane pamiątkowe obrazki. Jeśli ktoś zechce złożyć ofiarę na dalsze prace remontowe w salkach, może to uczynić w czasie procesji ofiarnej.
 6. Pragnę przypomnieć tym, którzy zamieszkali na terenie parafii w ostatnim roku (lub wcześniej, ale nie przyjmowali dotąd kolędy), o możliwości poświęcenia domu.
 7. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego. „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”, dlatego dziękując wam za wspólne spotkania podczas mszy „kolędowych”, chciałbym w tym dniu ponownie przejść ulicami parafii, błogosławiąc Najświętszym Sakramentem – trasy i godziny tak jak wiosną ubiegłego roku i na Boże Ciało (mapka w gablotce i na Internecie). Kolekta na zakup opału.