OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31.01.2021 – 4. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj kolekta na potrzeby parafii. O 19:00 zapraszam na modlitwę wieczorną z kolędowaniem pod hasłem „Padniemy na twarz przed Tobą”.
  2. W poniedziałek dodatkowa msza „kolędowa” – dla tych parafian, którzy nie mogli przyjść w wyznaczonym terminie.
  3. We wtorek święto Ofiarowania Pańskiego – światowy dzień życia konsekrowanego. Zachęcam do liczniejszego udziału w eucharystii. Na mszę św. zabieramy świece. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
  4. W środę po mszy wieczornej błogosławieństwo św. Błażeja, patrona w chorobach gardła.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
    • w czwartek o 7:30 adoracja Najśw. Sakramentu zakończona modlitwą o powołania duchowne; w tej intencji msza o 8:00
    • w piątek po mszy nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa; z racji wspomnienia św. Agaty błogosławieństwo chleba (należy przygotować tylko nieduży kawałek, który będzie pobłogosławiony, a potem pozostaje w domu na znak opieki Bożej przed pożarami)
    • w sobotę o 7:45 rozmyślanie na rozpoczęcie nabożeństwa do Niepokal. Serca Najśw. Maryi Panny; o 8:00 msza za członków Żywego Różaniec, po mszy różaniec
  6. Za tydzień kolekta na archidiecezję – na utrzymanie, remonty i działalność domów rekolekcyjnych.
  7. Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się za 4 tygodnie, w dniach 26–28 lutego (od piątku do niedzieli). Pamiętamy o tym, że z powodu pandemii zostały odwołane rekolekcje przed rokiem, dlatego w tym roku będą mieć taką formę, by mogły się odbyć bez względu na okoliczności. Przewidziane są m.in. katechezy internetowe czy indywidualna Droga Krzyżowa ulicami parafii. Gorąco proszę, by te 3 dni zaplanować sobie w taki sposób, aby rekolekcje były priorytetem.