Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.02.2021 – 5. NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj kolekta na archidiecezję – na utrzymanie, remonty i działalność domów rekolekcyjnych.
 2. W czwartek przypada wspomnienie NMP z Lourdes, jest to Światowy Dzień Chorego. Zamiast mszy o 8:00 będzie msza o 10:00 w intencji chorych i starszych parafian. Proszę jednak, by ze względu na stan epidemii uczestniczyli wyłącznie ci, którzy nie są bezpośrednio narażeni, np. przechorowali COVID lub są już zaszczepieni. W czasie mszy będzie udzielane namaszczenie chorych. Może je przyjąć każdy, kto jest:
  • poważnie chory (w trakcie trwania choroby nawet kilka razy, jeśli stan zdrowia się nie poprawia),
  • osłabiony wiekiem (należy to roztropnie ocenić samemu),
  • w niebezpieczeństwie śmierci (np. przygotowuje się do operacji).
  • Warunkiem udzielenia jest stan łaski uświęcającej, dlatego pół godziny przed mszą będzie okazja do spowiedzi – proszę, by skorzystali przede wszystkim ci, którzy na co dzień nie mają po temu okazji (konieczność wyspowiadania się nie dotyczy osób nieprzytomnych lub mających trudności w komunikacji werbalnej). Przypominam, że odwiedzam również chorych w domach, wystarczy osobiście lub telefonicznie ustalić termin wizyty.
 3. W przyszłą niedzielę kolekta na spłatę remontu dachu.
 4. Parafia w Bieruniu Starym informuje, że przypadający za tydzień odpust ku czci św. Walentego odbędzie się z pewnymi ograniczeniami. Msza w intencji parafii tyskich będzie odprawiona o 8:30 w kościele parafialnym św. Bartłomieja, jednak chętni mają w niej uczestniczyć poprzez transmisję. Sanktuarium św. Walentego będzie otwarte do indywidualnego nawiedzenia od 7:00 do 18:00.
 5. Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się za 3 tygodnie, w dniach 26–28 lutego (od piątku do niedzieli). Będą mieć taką formę, by mogły się odbyć bez względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne (m.in. katechezy internetowe czy indywidualna Droga Krzyżowa ulicami parafii). Szczegółowy program rekolekcji jest publikowany odrębnie.