Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.02.2021 – 6. NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj kolekta specjalna na spłatę remontu dachu. Bóg zapłać za wasze ofiary.
  2. Od dziś do przyszłej niedzieli, zwanej niedzielą trzeźwości, mamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcam do podejmowania postanowień abstynenckich, które można wpisywać do parafialnej księgi trzeźwości.
  3. Środą Popielcową zaczyna się Wielki Post. W tym okresie podejmujemy intensywną walkę z grzechem przez pokutę, uczynki miłosierdzia, dodatkową modlitwę, udział w rekolekcjach, nabożeństwach, inne dobre postanowienia. Pomocą może być zdrapka wielkopostna, w którą można się zaopatrzyć w tyle kościoła. W środę msze święte z posypaniem głów popiołem będą o 8.00 i 18.00. Godzinę przed ich rozpoczęciem adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona modlitwą przebłagalną (w miejsce nabożeństwa czterdziestogodzinnego). W tym czasie okazja do spowiedzi. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Kancelaria będzie czynna z opóźnieniem.
  4. W piątki okresu postu po mszy o 16.00 odprawiamy Drogę Krzyżową. Najbliższa będzie miała charakter eucharystyczny (z wystawieniem Najśw. Sakramentu). Zalecki (wypominki) za zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie nabożeństwa, można składać do przygotowanego koszyczka.
  5. Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna – wspieramy nią cele charytatywne określone przez archidiecezję. O 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosi ks. Paweł Kaczmarczyk z parafii św. Marii Magdaleny w Tychach. Zwracam uwagę, że z racji tego nabożeństwa w Wielkim Poście okazja do spowiedzi przed niedzielną mszą o 16.00 będzie tylko w trakcie kazania pasyjnego.
  6. Parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się za 2 tygodnie, w dniach 26–28 lutego (od piątku do niedzieli) pod hasłem „Ranczolekcje”. Poprowadzi je ks. Dawid Majka z parafii Podwyższenia Krzyża Św. i MB Uzdrowienia Chorych w Katowicach. Program rekolekcji przewiduje wydarzenia w kościele, na kanale internetowym i w plenerze, tak by każdy chętny mógł wziąć w udział w wybrany przez siebie sposób. Szczegółowe informacje są na plakatach, na stronie internetowej oraz w gazetce.
  7. Modlitwa i spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w kościele w sobotę 6 marca o 18.00.