OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.02.2021 – 1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś niedziela trzeźwości. Zachęcam do podejmowania postanowień abstynenckich, które można wpisywać do parafialnej księgi trzeźwości. Kolekta to jałmużna postna – wspieramy nią cele charytatywne określone przez archidiecezję.
  2. O 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Paweł Kaczmarczyk, wikariusz parafii św. Marii Magdaleny w Tychach.
  3. Można wciąż zaopatrzyć się w zdrapkę wielkopostną, która jest wyjątkową pomocą w przeżyciu tego czasu.
  4. Zalecki (wypominki) za zmarłych, za których modlimy się w czasie Drogi Krzyżowej, można składać do przygotowanego koszyczka.
  5. Od piątku do niedzieli będziemy przeżywać „Ranczolekcje” – parafialne rekolekcje wielkopostne. Prowadzić je będzie ks. Dawid Majka, wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Św. i MB Uzdrowienia Chorych w Katowicach. W programie:
    • msze z kazaniem rekolekcyjnym w sobotę i w niedzielę, poprzedzone adoracją (msza niedzielna o 11:00 będzie transmitowana)
    • msze dla dzieci i dla młodzieży (zwłaszcza bierzmowańców) w piątek
    • modlitwa Taizé w sobotę z możliwością przyjęcia Komunii
    • Droga Krzyżowa w piątek i Gorzkie Żale w niedzielę
    • możliwość odprawienia Drogi Krzyżowej ulicami parafii indywidualnie lub rodzinnie w sobotę i w niedzielę (początek przy wejściu na probostwo – tam mapka w wersji papierowej, trasa będzie także na stronie internetowej)
    • codzienna okazja do spowiedzi – pół godziny przed każdą mszą oraz dodatkowo podczas sobotniej modlitwy Taizé
    • codzienna koronka do Miłosierdzia Bożego – wyłącznie na kanale internetowym w transmisji na żywo
    • siedem katechez o grzechach głównych – na kanale internetowym transmisji na żywo (później przez pewien czas dostępne w formie nagrań)
    • Szczegółowe informacje są na plakatach, na stronie internetowej oraz w gazetce.
  6. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele parafialne, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
  7. Modlitwa i spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w kościele w sobotę 6 marca o 18.00.