Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28.02.2021 – 2. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dziękujemy ks. Dawidowi Majce, wikariuszowi parafii Podwyższenia Krzyża Św. i MB Uzdrowienia Chorych w Katowicach, za poprowadzenie tegorocznych nietypowych rekolekcji – za homilie, posługę w konfesjonale, internetowe katechezy.
 2. Dziś kolekta na cele parafialne, zaś przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. O 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  1. w czwartek o 7:30 adoracja Najśw. Sakramentu zakończona modlitwą o powołania duchowne; w tej intencji msza o 8:00
  2. w piątek po mszy o 16:00 Droga Krzyżowa, zakończona litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa; zalecki (wypominki) za zmarłych, za których modlimy się w czasie nabożeństwa, można składać do przygotowanego koszyczka
  3. w sobotę o 7:45 rozmyślanie na rozpoczęcie nabożeństwa do Niepokal. Serca Najśw. Maryi Panny; o 8:00 msza za członków Żywego Różaniec, po mszy różaniec
 4. Modlitwa i spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w kościele w sobotę o 18.00.
 5. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.
 6. Platforma internetowa holyweek.pl oferuje ciekawe materiały dla dzieci i dla całych rodzin na czas Wielkiego Postu. Polecam to, mając na uwadze fakt, że ponownie nie odbędą się rekolekcje szkolne.
 7. Do mieszkańców Wilkowyj dotarły ulotki na temat dwóch akcji przygotowywanych przez naszą parafię (ulotki są też na stoliku w tyle kościoła). Pierwsza z akcji „Flagi na stulecie” już trwa. Zgłoszenia są przyjmowane w kancelarii do 29 marca osobiście lub telefonicznie. Wywieszeniem flag będziemy mogli wspólnie uczcić święto Konstytucji 3 maja, które zbiega się w tym roku z setną rocznicą wybuchu III powstania śląskiego. Akcja ma również cel charytatywny.