Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.03.2021 – 3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wzięli udział w Ranczolekcjach oraz pomogli je przygotować. Mieliśmy okazję nabrać ciekawych doświadczeń w trudnej rzeczywistości, która zmusza do „Zacheuszowego kombinowania” J
  2. Dziś kolekta na potrzeby parafii. O 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  3. W środę msza w intencji mieszkańców ulic: Browarowej i Sosnowej. Rozpoczynamy tym samym już trzeci cykl mszy za mieszkańców. Ulice zostały pogrupowane nieco inaczej – od marca do czerwca będzie 8 mszy za żyjących, a od września do grudnia również 8 mszy za zmarłych. Harmonogram jest dostępny na stronie internetowej w zakładce „intencje”.
  4. W piątek po mszy o 16:00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
  5. Za tydzień kolekta na spłatę remontu dachu. Parafian proszę o modlitwę, ponieważ w tym dniu rozpoczynam prowadzenie rekolekcji na Czułowie.
  6. Platforma internetowa holyweek.pl oferuje ciekawe materiały dla dzieci i dla całych rodzin na czas Wielkiego Postu. Polecam to, mając na uwadze fakt, że ponownie nie odbędą się rekolekcje szkolne.
  7. Do mieszkańców Wilkowyj dotarły ulotki na temat dwóch akcji przygotowywanych przez naszą parafię (ulotki są też na stoliku w tyle kościoła). Pierwsza z nich „Flagi na stulecie” już trwa. Zgłoszenia są przyjmowane w kancelarii do 29 marca osobiście lub telefonicznie. Wywieszeniem flag będziemy mogli wspólnie uczcić święto Konstytucji 3 maja, które zbiega się w tym roku z setną rocznicą wybuchu III powstania śląskiego. Akcja ma również cel charytatywny.

Zapowiedzi przedślubne

Jakub KRZYŻOWSKI par. Wilkowyje
Patrycja KRZYŻOWSKA zd. ŻAK par. Wilkowyje