Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.04.2021 – NIEDZIELA WIELKANOCY ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  1. Po zmianie obostrzeń limit miejsc w naszym kościele wynosi 20. Zajmujemy tylko miejsca oznaczone kartką. Pierwszeństwo udziału w mszach mają osoby związane z zamówioną intencją. Przestrzegamy zasady „dezynfekcja – dystans – maseczki”.
  2. Dziś Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte o 8:00, 9:30, 11:00 (z transmisją) i 16:00. O 15:30 nieszpory świąteczne. W poniedziałek (tzw. drugi dzień świąt) msze również o 8:00, 9:30, 11:00 (z transmisją) i 16:00; kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. Okres wielkanocny trwa 50 dni (do Zesłania Ducha Świętego), z których pierwszych 8 (oktawa) ma charakter uroczystego świętowania. Zachęcam zatem, by skorzystać z mszy w ciągu całego tygodnia, jeśli ktoś obawia się, że w niedzielę czy poniedziałek zabraknie miejsc.
  4. W sobotę o 8:00 msza za członków Żywego Różańca (przesunięta o tydzień z racji Wielkiej Soboty).
  5. Trwa nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Koronka dziś i w poniedziałek po mszy o 8:00, od wtorku do piątku po mszy, w sobotę po mszy o 8:00.
  6. Za tydzień w 2. niedzielę wielkanocną obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. Msze święte o 8:00, 9:30, 11:00 (z transmisją) i 16:00. O 15:30 specjalne nabożeństwo. Kolekta będzie przeznaczona na archidiecezjalną Caritas.
  7. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli działalność charytatywną zakupem paschalików wielkanocnych oraz zamówieniem flag na majowe rocznice.

Pozostających w domach zachęcam do korzystania z transmisji i duchowej łączności. Chorym życzę łaski zdrowia, a wszystkim Parafianom i Gościom błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Pana!