Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.04.2021 – 3. NIEDZIELA WIELKANOCY

  1. W naszym kościele może przebywać równocześnie 20 osób, dlatego w czasie mszy i nabożeństw zajmujemy wyłącznie miejsca oznaczone kartką. Przestrzegamy zasady „dezynfekcja – dystans – maseczki”, również na zewnątrz.
  2. W czasie świąt obowiązywała zgoda księdza arcybiskupa na odprawianie dodatkowej czwartej mszy niedzielnej w parafiach, gdzie jest tylko jeden kapłan. Od dzisiejszej niedzieli do odwołania proponuję o 10:30 obrzęd Komunii świętej poza Mszą dla tych, którzy obawiając się epidemii, nie uczestniczą w Mszy. Oczywiście jest to rozwiązanie nadzwyczajne, a nie alternatywa, która ma zastąpić Mszę, dlatego usilnie zachęcam pozostających w domu, by w Dzień Pański poświęcali odpowiedni czas na modlitwę indywidualną w rodzinie (godne polecenia jest korzystanie z transmisji).
  3. Dziś kolekta na spłatę remontu dachu.
  4. W piątek o 18:00 msza za kandydatów do bierzmowania i całą młodzież parafii.
  5. W sobotę o 18:00 modlitwa i spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  6. Zamówione flagi są do odbioru w kancelarii parafialnej. W razie niemożności odbioru osobistego proszę o kontakt telefoniczny.
  7. Już od dłuższego czasu znacząco spadła sprzedaż gazetki parafialnej (ze 120 do 60 egzemplarzy). Ofiara 1 zł była skalkulowana dla wyższego nakładu. W obecnej sytuacji nie pokrywa to kosztu druku – tygodniowo parafia musi dopłacić ok. 40-50 zł, co jest kwotą zbyt wysoką (w ciągu roku przynajmniej 2000 zł). Dlatego od tej niedzieli proszę o składanie ofiar w wysokości 1,50 zł za egzemplarz. Jeśli to nie przyniesie rezultatu, będziemy zmuszeni wstrzymać wydawanie gazetki.