Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.04.2021 – 4. NIEDZIELA WIELKANOCY (NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA)

 1. W naszym kościele może przebywać równocześnie 20 osób, dlatego w czasie mszy i nabożeństw zajmujemy wyłącznie miejsca oznaczone kartką. Przestrzegamy zasady „dezynfekcja – dystans – maseczki”, również na zewnątrz.
 2. Dziś 4. niedziela wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Tę intencję polecam też waszym modlitwom prywatnym. Kolekta na potrzeby parafii.
 3. W środę o 18:00 msza za mieszkańców ulicy Mikołowskiej.
 4. W sobotę o 8:00 msza za członków Żywego Różańca, po niej litania do świętego Józefa z racji jego święta.
 5. Nabożeństwa majowe będą odprawiane:
  • w poniedziałki i środy o 17:30
  • we wtorki i czwartki o 7:30
  • w piątki, soboty i niedziele po mszy o 16:00
  • W najbliższą sobotę i niedzielę majowe odprawimy przy grocie Matki Bożej Lurdzkiej.
 6. Zachęcam do obejrzenia filmu „Wyrok na niewinnych”, opowiadającego o kulisach procesu, który zalegalizował aborcję w Stanach Zjednoczonych. Bohaterem filmu jest Bernard Nathanson, zagorzały zwolennik aborcji, który później stał się obrońcą życia i autorem głośnego filmu „Niemy krzyk”. Amerykańscy producenci wyrazili zgodę, by w Polsce film był dystrybuowany z pominięciem sal kinowych. W zakrystii można odebrać upominkowe zaproszenia od dystrybutora ze specjalnym kodem, który po rejestracji i zalogowaniu umożliwi obejrzenie filmu. Osoby korzystające z zaproszeń mogą złożyć dowolną ofiarę na pokrycie kosztu zaproszenia.
 7. Zamówione flagi są do odbioru w kancelarii parafialnej. Przypominam o wywieszeniu flag na dni 2-3 maja, kiedy obchodzimy święto narodowe oraz 100. rocznicę wybuchu III powstania śląskiego. W ulotkach informowaliśmy również o drugiej akcji, która dotyczy odnowienia szopki bożonarodzeniowej w naszym kościele (do roku 2023). Zainteresowanych zapraszam na prezentację przygotowaną przez wytwórców figur, która odbędzie się w kościele 3 maja od 10:30 do 13:00. Będzie możliwość zobaczenia z bliska przykładowej szopki, by łatwiej podjąć decyzję o wsparciu akcji.

Zapowiedzi przedślubne

Martyna ZBYSZOWSKA       par. Wilkowyje
Marcin MUSIOLIK                  par. Urbanowice

Monika LEKI                            par. Wilkowyje
Paweł CZORNIK                     par. NSPJ, Katowice-Piotrowice