Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.05.2021 – 5. NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Od 4 maja w naszym kościele może przebywać jednocześnie 28 osób. W czasie mszy i nabożeństw nadal zajmujemy wyłącznie miejsca oznaczone kartką. Przestrzegamy zasady „dezynfekcja – dystans – maseczki”, również na zewnątrz.
 2. Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
 3. W poniedziałek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte będą o 8:00 i 18:00. Msza poranna zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny oraz mieszkańców Górnego Śląska z okazji 100. rocznicy wybuchu III powstania śląskiego. Od 10:30 do 13:00 w kościele przewidziana jest prezentacja figur do szopki bożonarodzeniowej. Będzie można przyjrzeć się im z bliska i porozmawiać o koncepcji nowej szopki.
 4. W czwartek msza za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej.
 5. Zapraszam na nabożeństwa majowe:
  • w poniedziałki i środy o 17:30
  • we wtorki i czwartki o 7:30
  • w piątki, soboty i niedziele po mszy o 16:00
  • W soboty i niedziele majowe odprawiamy przy grocie Matki Bożej Lurdzkiej.
 6. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii.
 7. Zachęcam do obejrzenia filmu „Wyrok na niewinnych”, opowiadającego o kulisach procesu, który zalegalizował aborcję w Stanach Zjednoczonych. W Polsce film jest dystrybuowany z pominięciem sal kinowych – w zakrystii są do odbioru upominkowe zaproszenia ze specjalnym kodem, który po rejestracji i zalogowaniu się na stronie dystrybutora umożliwi obejrzenie filmu.
 8. Urząd Miasta informuje, że do 28 maja można składać wnioski o dotację na wymianę kotłów węglowych w domach jednorodzinnych i zastąpienie ich kotłem gazowym, kotłem na biomasę lub przyłączeniem budynku do sieci ciepłowniczej. Szczegóły pod numerami 721 747 447 oraz 785 702 804 lub na stronie www.niskaemisja.pl/tychy.

Zapowiedzi przedślubne

Martyna ZBYSZOWSKA       par. Wilkowyje
Marcin MUSIOLIK                  par. Urbanowice

Monika LEKI                            par. Wilkowyje
Paweł CZORNIK                     par. NSPJ, Katowice-Piotrowice