Menu Zamknij

Bierzmowanie 12.05.2021 – przygotowanie bezpośrednie

Drodzy kandydaci, szanowni rodzice!

Trwająca epidemia od ponad roku nie pozwala nikomu planować życiowych spraw z odpowiednim wyprzedzeniem. Również parafia funkcjonuje „z dnia na dzień”. Przykro mi, że termin bierzmowania został wyznaczony tak nagle, jednak cieszę się, że nie musimy przesuwać tego wydarzenia na niepewną przyszłość, zwłaszcza biorąc pod uwagę inne istotne sprawy (egzamin ósmoklasisty, wybór szkoły, zakończenie starego i rozpoczęcie nowego etapu edukacji, wakacje).

Przed nami intensywne dni, ale wierzę, że wszyscy damy radę 

Przypomnienia i informacje ogólne

  1. Świadek bierzmowania musi spełniać te same wymagania co chrzestny – katolik wierzący i praktykujący, który przyjął sakramenty wtajemniczenia, przystępuje do spowiedzi i Komunii. Może to być również któreś z rodziców kandydata. Świadek nie przedstawia żadnego zaświadczenia.
  2. Bierzmowanie należy przyjąć w stanie łaski uświęcającej (przystąpić wcześniej do spowiedzi). Dotyczy to również świadków.
  3. Ze względu na limit miejsc we mszy z bierzmowaniem uczestniczą wyłącznie kandydaci i ich świadkowie. Dołożymy jednak wszelkich starań, aby odbyła się transmisja na parafialnym kanale YT.
  4. Będę prosił o złożenie ofiary na pokrycie kosztów organizacyjnych (pamiątki, kwiaty itp.) w wysokości 30 zł. Jeśli jest to dla kogoś problem, proszę tego nie traktować jako opłaty obowiązkowej. Ofiary zbiorę w poniedziałek 10.05.
  5. Jeśli ktoś nie będzie mógł przyjąć bierzmowania w podanym terminie, może otrzymać potwierdzenie przygotowania, by przystąpić gdzie indziej.

Terminarz

sobota 8 maja
O 10:00 w kościele odbędzie się krótkie, ale ważne spotkanie organizacyjne. Proszę o obecność kandydatów i jednego z rodziców. Jeśli nie jest to możliwe, proszę po spotkaniu skontaktować się z kimś z obecnych, by być na bieżąco.

poniedziałek 10 maja
O 18:30 w kościele odbędzie się obowiązkowa próba. Kandydaci przychodzą ze świadkami (świadka nieobecnego może zastąpić ktoś inny, np. rodzic). Po próbie okazja do spowiedzi – oczywiście można skorzystać ze spowiedzi w innym miejscu i czasie.

środa 12 maja
Kandydaci i świadkowie przychodzą do kościoła najpóźniej o 16:45. Proszę pamiętać o właściwym (odświętnym) ubiorze. Msza z udzieleniem sakramentu bierzmowania rozpocznie się o 17:00.
Pozdrawiam! – ks. Marcin