Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 09.05.2021 – 6. NIEDZIELA WIELKANOCY

 1. Limit miejsc w naszym kościele wynosi aktualnie 28. W czasie mszy i nabożeństw nadal zajmujemy miejsca oznaczone kartką. Przestrzegamy zasady „dezynfekcja – dystans – maseczki”, również na zewnątrz.
 2. Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii.
 3. Poniedziałek, wtorek i środa 6. tygodnia wielkanocnego to dni modlitw o urodzaje, zwane w Polsce Dniami Krzyżowymi. Z tej racji w poniedziałek nabożeństwo majowe rozpocznie się pod krzyżem misyjnym, a potem w procesji przy modlitwie litanii do świętych przejdziemy do kościoła. Po mszy wieczornej obowiązkowa próba przed bierzmowaniem oraz okazja do spowiedzi dla kandydatów.
 4. Program na środę:
  • o 17:00 podczas dodatkowej mszy biskup Adam Wodarczyk udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania; z powodu limitu w mszy mogą uczestniczyć wyłącznie kandydaci i ich świadkowie; przewiduje się jednak transmisję, aby inni (zwłaszcza członkowie rodzin) mogli wziąć udział przynajmniej w takiej formie;
  • msza wieczorna za mieszkańców ulic Dojazdowej, Granicznej i Wałowej zostaje przesunięta na 18:30;
  • nabożeństwa majowego w tym dniu wyjątkowo nie będzie;
  • kancelaria będzie czynna jak zwykle od 18:30 do 19:30.
 5. W czwartek zapraszam na pierwszy tegoroczny wieczór fatimski. Początek o 19:00, w programie msza, różaniec i procesja z figurą.
 6. Od piątku rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego – stosowne modlitwy będą w ramach nabożeństw majowych.
 7. Za tydzień obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta specjalna na spłatę remontu dachu.
 8. W zakrystii są do odbioru upominkowe zaproszenia ze specjalnym kodem, który po rejestracji i zalogowaniu się na stronie dystrybutora umożliwi obejrzenie filmu „Wyrok na niewinnych”.
 9. Zbliża się Pierwsza Komunia Święta. Zwracam się z apelem, by nie planować udziału w Eucharystii w uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23 maja o 11:00. Podobnie jak przed rokiem, będzie dodatkowa msza wigilijna (w sobotę 22 maja o 21:00), dzięki czemu nie powinno być problemu z wyborem mszy.