Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16.05.2021 – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Z zaproszenia Księdza Arcybiskupa:
  • Drodzy Diecezjanie! Po rocznej przerwie rodzi się nadzieja modlitewnego spotkania na piekarskim wzgórzu, aby wspólnie powierzyć Bogu przed wizerunkiem Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej rodzinne i osobiste intencje. Zapraszam mężczyzn i młodzież męską do modlitwy na piekarskim wzgórzu w niedzielę 30 maja br. od godz. 8.30. Mszy św. będzie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, on też wygłosi homilię. Niestety, sytuacja epidemiologiczna w naszym województwie jest w dalszym ciągu niestabilna. Dlatego też liczbę pielgrzymów obecnych na piekarskim wzgórzu ograniczymy do 10 tys. osób, a wszystkich uczestników będą obowiązywały sanitarne przepisy. Liczę w tym względzie na wyrozumiałość i mądrość pielgrzymów oraz dostosowanie się do wskazań służb kościelnych i cywilnych. Słowo zachęty do udziału w pielgrzymce kieruję w tym kontekście do osób zaszczepionych i tych, którzy pokonali w ostatnim czasie zakażenie koronawirusem. Tych, którzy pozostaną w domach informuję, że transmisję z pielgrzymki przeprowadzą: Telewizja Polonia i TVP Katowice oraz stacje radiowe: Radio eM i Radio Katowice.
  • Chętni do udziału w pielgrzymce zgłaszają się w kancelarii parafialnej do 23 maja. Imienna lista trafi do Wydziału Duszpasterstwa kurii, który potem przekaże parafiom odpowiednią liczbę opasek na rękę. Wejście na piekarskie wzgórze do wyznaczonych sektorów będzie możliwe tylko za okazaniem opaski i przy przestrzeganiu reżimu sanitarnego.
 2. W czasie mszy i nabożeństw w kościele zajmujemy miejsca oznaczone kartką. Osoby pozostające na zewnątrz mogą skorzystać z wystawionych krzeseł. Przestrzegamy zasady „dezynfekcja – dystans – maseczki”.
 3. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta specjalna na spłatę remontu dachu.
 4. W ramach nabożeństw majowych do soboty włącznie odmawiamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą obchodzimy w przyszłą niedzielę.
 5. W sobotę o 21:00 odprawimy uroczystą mszę wigilii Pięćdziesiątnicy po łacinie (msza recytowana ze śpiewanymi częściami stałymi De Angelis i śpiewami z Taizé); teksty będą przygotowane.
 6. Za tydzień Pierwsza Komunia Święta podczas mszy: w sobotę o 14:30, w niedzielę o 11:00 i dodatkowej o 12:15 (niedzielne będą transmitowane). Proszę wszystkich, by na te msze nie przychodzić, a uczestniczyć w pozostałych – w sobotę o 16:00 lub 21:00, w niedzielę o 8:00 lub 16:00. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji – na prace związane z odnowieniem budynków katedry i kurii jako pomnika historii.
 7. W zakrystii są do odbioru upominkowe zaproszenia ze specjalnym kodem, który po rejestracji i zalogowaniu się na stronie dystrybutora umożliwi obejrzenie filmu „Wyrok na niewinnych”.
 8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych – jest wiele wolnych terminów w lipcu i sierpniu oraz w kolejnych miesiącach.