Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23.05.2021 – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. W czasie mszy i nabożeństw w kościele zajmujemy miejsca oznaczone kartką. Osoby pozostające na zewnątrz mogą skorzystać z wystawionych krzeseł. Przestrzegamy zasady „dezynfekcja – dystans – maseczki”.
  2. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Pragnę przypomnieć, że 3. przykazanie kościelne nakazuje przyjęcie Komunii przynajmniej raz w roku właśnie w tym czasie. W Polsce tradycja przedłuża tę możliwość o kolejny tydzień, do uroczystości Najświętszej Trójcy. Proszę nie lekceważyć tego obowiązku. Osoby pozostające w domach i korzystające z dyspensy od udziału w Eucharystii mogą tę praktykę spełnić w sposób duchowy.
  3. Podczas mszy o 11:00 i dodatkowej o 12:15 dzieci przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Obie te msze będą transmitowane. Miejsca wewnątrz zajmą tylko dzieci pierwszokomunijne i ich rodzice. Proszę parafian o wybranie udziału w innej mszy. Kolekta na potrzeby archidiecezji – na prace związane z odnowieniem budynków katedry i kurii jako pomnika historii.
  4. Chętni do udziału w pielgrzymce męskiej do Piekar mogą jeszcze dziś zgłosić się u mnie. Za kilka dni będą mogli odebrać specjalne opaski, konieczne do wejścia na piekarskie wzgórze do wyznaczonych sektorów.
  5. W środę msza za mieszkańców ulic: Szkolnej, Wawrzynowej, Wesołej, Wiklinowej i Wrzosowej.
  6. W sobotę o 11:00, jeśli dopisze pogoda, odbędzie się dodatkowe nabożeństwo majowe przy kapliczce w lesie. Zapraszam tych, którym nie odpowiadają ustalone pory nabożeństw i tych, którzy boją się przychodzić na nabożeństwo do kościoła.
  7. W świetle obecnych przepisów jest możliwe zorganizowanie procesji Bożego Ciała. Nikt jednak nie może zagwarantować, że sytuacja się nie zmieni nawet w ostatniej chwili. Przewidywany jest zatem wariant, który nie wymaga dużego nakładu pracy, a który można w razie konieczności odwołać. Procesja przeszłaby krótką trasą, na której ołtarzami byłyby balkony czterech domów kolejno przy ulicy Wilczej, Wiejskiej, Wiśniowej i Szkolnej. Szczegóły zostaną przekazane za tydzień.

Zapowiedzi przedślubne

Aleksandra CZYŻ                    par. Paprocany
Bartłomiej ZDZIEBKO           par. Wilkowyje

Joanna JANKOWSKA            par. Wilkowyje
Konrad NOWICKI                   par. Wilkowyje