Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.05.2021 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. W czasie mszy i nabożeństw w kościele zajmujemy miejsca oznaczone kartką. Osoby pozostające na zewnątrz mogą skorzystać z wystawionych krzeseł. Przestrzegamy zasady „dezynfekcja – dystans – maseczki”.
 2. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii wielkanocnej. Kolekta na potrzeby parafii.
 3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu będą msze w porządku niedzielnym, włącznie z mszą w wieczór poprzedzający (środa 18:00). Kolekta będzie na prace remontowe. Informacje o procesji Bożego Ciała:
  • zgodnie ze wskazaniami służb sanitarnych uczestnicy mają używać maseczek;
  • zbieramy się na parkingu przed kościołem przy ulicy Wilczej;
  • zamiast tradycyjnych ołtarzy stacjami będą cztery domy i ich balkony kolejno przy ulicy Wilczej, Wiejskiej, Wiśniowej i Szkolnej;
  • o 10:15 ksiądz i asysta wyruszą z Najświętszym Sakramentem z kościoła i podejdą do pierwszej stacji, gdzie rozpocznie się procesja;
  • zakończenie procesji będzie przy czwartej stacji, po czym chętni będą mogli przyjąć w kościele Komunię poza Mszą; nie będzie okazji do spowiedzi przed Mszą o 11:00.
  • Gdyby z powodu zmiany przepisów procesja nie mogła się odbyć, informacja pojawi się na stronie internetowej i Facebooku.
 4. W piątek po mszy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła.
 5. W sobotę o 8:00 msza za członków Żywego Różańca. W tym dniu nie będzie adoracji o 15:30, bo uczcimy Najświętszy Sakrament procesją wokół kościoła po mszy o 16:00.
 6. Za tydzień o 11:00 msza chrzcielna i za roczne dzieci, miejsca wewnątrz wyłącznie dla najbliższej rodziny tych dzieci. Kolekta będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

Zapowiedzi przedślubne
Aleksandra CZYŻ                    par. Paprocany
Bartłomiej ZDZIEBKO           par. Wilkowyje

Joanna JANKOWSKA            par. Wilkowyje
Konrad NOWICKI                   par. Wilkowyje