OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30.05.2021 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. W czasie mszy i nabożeństw w kościele zajmujemy miejsca oznaczone kartką. Osoby pozostające na zewnątrz mogą skorzystać z wystawionych krzeseł. Przestrzegamy zasady „dezynfekcja – dystans – maseczki”.
  2. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii wielkanocnej. Kolekta na potrzeby parafii.
  3. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu będą msze w porządku niedzielnym, włącznie z mszą w wieczór poprzedzający (środa 18:00). Kolekta będzie na prace remontowe. Informacje o procesji Bożego Ciała:
    • zgodnie ze wskazaniami służb sanitarnych uczestnicy mają używać maseczek;
    • zbieramy się na parkingu przed kościołem przy ulicy Wilczej;
    • zamiast tradycyjnych ołtarzy stacjami będą cztery domy i ich balkony kolejno przy ulicy Wilczej, Wiejskiej, Wiśniowej i Szkolnej;
    • o 10:15 ksiądz i asysta wyruszą z Najświętszym Sakramentem z kościoła i podejdą do pierwszej stacji, gdzie rozpocznie się procesja;
    • zakończenie procesji będzie przy czwartej stacji, po czym chętni będą mogli przyjąć w kościele Komunię poza Mszą; nie będzie okazji do spowiedzi przed Mszą o 11:00.
    • Gdyby z powodu zmiany przepisów procesja nie mogła się odbyć, informacja pojawi się na stronie internetowej i Facebooku.
  4. W piątek po mszy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół kościoła.
  5. W sobotę o 8:00 msza za członków Żywego Różańca. W tym dniu nie będzie adoracji o 15:30, bo uczcimy Najświętszy Sakrament procesją wokół kościoła po mszy o 16:00.
  6. Za tydzień o 11:00 msza chrzcielna i za roczne dzieci, miejsca wewnątrz wyłącznie dla najbliższej rodziny tych dzieci. Kolekta będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

Aleksandra CZYŻ                    par. Paprocany
Bartłomiej ZDZIEBKO           par. Wilkowyje