Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13.06.2021 – 11. NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Aktualne zasady udziału w mszach i nabożeństwach:
  • wewnątrz może być zajętych 50% miejsc, do tego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych; ze względu na brak możliwości sprawdzania tego faktu, liczę na odpowiedzialność i zdrowy rozsądek wiernych w zajmowaniu miejsc;
  • w kościele nadal przestrzegamy zasady „dezynfekcja – dystans – maseczki”;
  • można znów korzystać z miejsc na chórze po prawej stronie, otwarte są również boczne drzwi wejściowe;
  • osoby pozostające na zewnątrz mogą korzystać z krzeseł, a przy zachowaniu odpowiedniego dystansu nie muszą używać maseczek;
  • od przyszłej niedzieli odwołana zostaje dyspensa od udziału w obowiązkowych mszach, tym samym nie będzie już obrzędu Komunii o 10:30.
 2. Dziś kolekta specjalna na spłatę remontu dachu. Przy tej okazji dziękuję za ofiary złożone w dniu Bożego Ciała, za które został odnowiony witraż św. Jana Pawła II.
 3. Nabożeństwo fatimskie rozpocznie się dziś różańcem o 15:30, a procesja z figurą i świecami będzie po mszy o 16:00.
 4. Jutro odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Poprzez członków rady można przekazać propozycje dotyczące życia parafialnego lub inne kwestie wymagające przedyskutowania.
 5. W piątek po mszy wspólna koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W sobotę specjalna msza za Dzieci Maryi i ministrantów. Zbiórka o 10:30 przy kościele i wspólne przejście do lasu, gdzie przy kapliczce msza zostanie odprawiona (w razie niepogody zostaniemy w kościele). Zapraszam też rodziców, dziadków i rodzeństwo oraz tych, którzy zastanawiają się nad dołączeniem do tych grup od września.
 7. Za tydzień kolekta na bieżące potrzeby parafii.

Zapowiedzi przedślubne
Szymon ŁABUŚ                       par. Wilkowyje
Anna TRYBA                           par. Wilkowyje