OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20.06.2021 – 12. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Aktualne zasady udziału w mszach i nabożeństwach:
    • wewnątrz może być zajętych 50% miejsc, do tego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych; ze względu na brak możliwości sprawdzania tego faktu, liczę na odpowiedzialność i zdrowy rozsądek wiernych w zajmowaniu miejsc;
    • w kościele nadal przestrzegamy zasady „dezynfekcja – dystans – maseczki”;
    • do dyspozycji są znowu miejsca na chórze po prawej stronie;
    • na zewnątrz można korzystać z wystawionych tam krzeseł, a przy zachowaniu odpowiedniego dystansu nie trzeba używać maseczek;
    • od dziś ustaje dyspensa od udziału w obowiązkowych mszach, tym samym nie będzie już obrzędu Komunii o 10:30.
  2. W komunikacie ksiądz arcybiskup:
    • przypomina o odwołaniu z dniem 20 czerwca dyspensy od udziału w niedzielnych mszach i zachęca, by znów w nich regularnie uczestniczyć,
    • dzieli się radością z ogłoszenia nowego terminu beatyfikacji ks. Jana Machy, która odbędzie się w sobotę 20 listopada w Katowicach.
  3. Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii.
  4. W środę o 18:00 będzie odprawiona msza za mieszkańców ulic: Skłodowskiej-Curie, Wichrowej i Wierzbowej.
  5. W piątek kończy się rok szkolny. Ze względu na program tej uroczystości w szkole, zapraszam dzieci i młodzież na mszę o 16:00.
  6. Za tydzień kolekta na prace remontowe w domu parafialnym.
  7. W tyle kościoła można nabyć płyn do dezynfekcji niezawierający alkoholu, cena 10 zł – dochód będzie przeznaczony na Caritas i cele charytatywne w parafii.
  8. Wyjeżdżających na wakacje i urlopy zachęcam do wcześniejszego sprawdzenia, gdzie i na jakich zasadach będzie możliwy udział w niedzielnych mszach. W krajach, gdzie są łatwiej dostępne kościoły prawosławne niż katolickie, można w nich uczestniczyć w mszy. Jeśli udział w mszy niedzielnej nie jest możliwy (nie ma dostępu do kościoła, msze nie są odprawiane, zabraniają przepisy sanitarne itp.), zaleca się usilnie, aby poświęcić odpowiedni czas na modlitwę indywidualną w rodzinie lub grupie rodzin (zob. Katechizm pkt 2183).