Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27.06.2021 – 13. NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Aktualne zasady udziału w mszach i nabożeństwach:
  • wewnątrz może być zajętych 75% miejsc, do tego limitu nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych; ze względu na brak możliwości sprawdzania tego faktu, liczę na odpowiedzialność i zdrowy rozsądek wiernych w zajmowaniu miejsc;
  • w kościele nadal przestrzegamy zasady „dezynfekcja – dystans – maseczki”;
  • do dyspozycji są znowu miejsca na chórze po prawej stronie;
  • na zewnątrz można korzystać z wystawionych tam krzeseł, a przy zachowaniu odpowiedniego dystansu nie trzeba używać maseczek;
 2. Dziś kolekta na prace remontowe w domu parafialnym.
 3. 29.06 przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, zachęcam do liczniejszego udziału w mszach z tej okazji w poniedziałek o 18:00 i we wtorek o 8:00. Na obu tych mszach będzie zebrana kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. świętopietrze).
 4. W czwartek o 7:30 adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona modlitwą o powołania. W tej intencji msza o 8:00.
 5. W piątek po mszy o 16:00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W sobotę o 8:00 msza w intencji członków Żywego Różańca.
 7. Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
 8. W tyle kościoła można nabyć płyn do dezynfekcji niezawierający alkoholu, cena 10 zł – dochód będzie przeznaczony na Caritas i cele charytatywne w parafii.
 9. Wyjeżdżających na wakacje i urlopy zachęcam do wcześniejszego sprawdzenia, gdzie i na jakich zasadach będzie możliwy udział w niedzielnych mszach. W krajach, gdzie są łatwiej dostępne kościoły prawosławne niż katolickie, można w nich uczestniczyć w mszy. Jeśli udział w mszy niedzielnej nie jest możliwy (nie ma dostępu do kościoła, msze nie są odprawiane, zabraniają przepisy sanitarne itp.), zaleca się usilnie, aby poświęcić odpowiedni czas na modlitwę indywidualną w rodzinie lub grupie rodzin (zob. Katechizm pkt 2183).