Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04.07.2021 – 14. NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zasady sanitarne udziału w mszach i nabożeństwach:
  • wewnątrz może być zajętych 75% miejsc (do limitu nie wlicza się zaszczepionych); liczę na odpowiedzialność i zdrowy rozsądek wiernych w zajmowaniu miejsc;
  • w kościele przestrzegamy zasady „dezynfekcja – dystans – maseczki”;
  • na zewnątrz można korzystać z wystawionych tam krzeseł, a przy zachowaniu odpowiedniego dystansu nie trzeba używać maseczek.
 2. Dziś kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
 3. W sobotę 10 lipca święto gradowe. Jest to pamiątka wydarzeń sprzed niemal 200 lat, gdy nad ówczesnym księstwem pszczyńskim przeszła straszna burza z gradobiciem. Wyrządziła ona w Wilkowyjach ogromne szkody (zniszczone plony, zabite bydło). Zapraszam o 15:30 na adorację Najświętszego Sakramentu i specjalne nabożeństwo dziękczynno-błagalne, a o 16:00 na mszę o Boże błogosławieństwo i opiekę nad naszymi domostwami, zagrodami i polami. Mam nadzieję, że wobec tegorocznych wydarzeń frekwencja będzie wysoka…
 4. Za tydzień kolekta specjalna na spłatę remontu dachu.
 5. Zbliża się odpust parafialny, który w tym roku obchodzimy 1 sierpnia. Chciałbym zaproponować duchowe przygotowanie do odpustu w formie nowenny – będzie to 9 wieczorów modlitewnych, począwszy od piątku 23 lipca. Szczegóły już wkrótce.
 6. Urząd Miasta przypomina mieszkańcom o obowiązku spisowym – spis powszechny trwa do 30 września.