Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18.07.2021 – 16. NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Zasady sanitarne udziału w mszach i nabożeństwach nie zmieniają się.
  2. Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii.
  3. W środę msza za mieszkańców ulic: Skłodowskiej-Curie, Wichrowej i Wierzbowej (za intencję nieodprawioną 23 czerwca).
  4. W piątek o 19:00 uroczyście rozpoczniemy nowennę przed odpustem. W pierwszym dniu jest przewidziana adoracja z modlitwami i pieśniami (m.in. Koronką uwielbienia Boga ze św. Michałem Archaniołem i chórami aniołów). W dalszych dniach nowenna codziennie o 19:30. Osoby, które nie mogą być obecne, niech zabiorą drukowane pomoce wyłożone w tyle kościoła lub skorzystają z opisu nowenny dostępnego na naszej stronie internetowej.
  5. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa w sobotę i przyszłą niedzielę po mszach będzie udzielane błogosławieństwo kierowcom i ich pojazdom (chodzi o wszelkie środki transportu: samochody, motocykle, rowery, hulajnogi). W tyle kościoła można już dziś nabyć specjalne dewocjonalia na tę okazję: naklejki, breloczki, obrazki itp. Ofiary proszę wrzucać do skarbonki „Prasa katolicka”.
  6. Szczegółowy program uroczystości odpustowych znajduje się na plakatach, stronie internetowej i Facebooku. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nade wszystko jednak przypominam, że najpełniejsze świętowanie ma miejsce wtedy, gdy skorzystamy ze spowiedzi i przystąpimy do Komunii (możliwe zyskanie odpustu).
  7. W kancelarii w godzinach urzędowania przyjmowane są zapisy na jednodniową pielgrzymkę autokarową, która odbędzie się we wtorek 3 sierpnia. Zgłoszenia tylko osobiste wraz z wpłatą. Proszę o nieodkładanie zgłoszeń, gdyż brak chętnych wiąże się z koniecznością odwołania wyjazdu. Dokładne informacje na plakatach.

Zapowiedzi przedślubne
Małgorzata SKAPCZYK        par. Wilkowyje
Marcin FLUDRA                      par. Wilkowyje