Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25.07.2021 – 17. NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Zasady sanitarne udziału w mszach i nabożeństwach nie zmieniają się.
  2. Dziś kolekta na bieżące potrzeby parafii. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa po każdej mszy błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów (samochodów, motocykli, rowerów, hulajnóg). Modlitwę odmówimy w kościele, zaś po mszy zainteresowani kierowcy niech czekają przy swoich pojazdach na pokropienie wodą święconą. Przy pokropieniu można odebrać pamiątkowy obrazek.
  3. W środę msza za wdowy naszej parafii z okazji poniedziałkowego wspomnienia św. Anny.
  4. Trwa nowenna przed uroczystością odpustową. Do piątku będziemy ją odprawiać o 19:30. W sobotę jej zakończenie – od 19:00 półgodzinna adoracja w ciszy, następnie modlitwa nowenny; przez cały czas okazja do sakramentu pokuty (spowiadać będzie kaznodzieja i ks. Dawid Majka, niedawny rekolekcjonista). Dla osób, które nie mogą być obecne, przygotowane są drukowane pomoce wyłożone w tyle kościoła i opis nowenny dostępny na naszej stronie internetowej, uzupełniony o nagranie „Koronki uwielbienia Boga” z pierwszego dnia.
  5. Również w sobotę od 17:15 odpustowa agapa przy kościele. Proszę, aby każdy uczestnik przyniósł coś słodkiego (do poczęstowania jednej osoby). Chętni niech zabiorą kufelek, gdyż będzie okazja do degustacji lokalnego piwa Wilk na Bani.
  6. W uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Królowej Aniołów porządek mszy jak w każdą niedzielę. Uroczysta suma o 11:00, po niej procesja. Proszę o przygotowanie na sumę pocztów sztandarowych, proszę też mężczyzn o niesienie baldachimu. Homilie na wszystkich mszach wygłosi ks. dr Krzysztof Matuszewski, kierownik Archidiecezjalnej Poradni Psychologicznej. O 15:30 nieszpory odpustowe, a o 19:00 koncert „Ave Maria – najpiękniejsze pieśni i utwory maryjne” – na organach zagra Michał Piątek, a na instrumentach dętych Dominik Niedziela. Koncert będzie mieć charakter benefisowy – ofiary przeznaczymy na kontynuację prac remontowych w domu parafialnym. Na ten cel będzie również kolekta podczas mszy.
  7. W kancelarii w godzinach urzędowania przyjmowane są do czwartku włącznie zapisy na jednodniową pielgrzymkę autokarową, która odbędzie się we wtorek 3 sierpnia. Zgłoszenia tylko osobiste wraz z wpłatą. Dokładne informacje na plakatach.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Przy obrazie Matki Bożej Częstochowskiej znajduje się parafialna księga trzeźwości, do której można zapisać swoje postanowienie abstynenckie.