Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01.08.2021 – ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ ANIOŁÓW

 1. Dziś uroczystość odpustowa. W parafii witamy ks. dra Krzysztofa Matuszewskiego, kierownika Archidiecezjalnej Poradni Psychologicznej, dziękujemy mu za głoszenie homilii odpustową i przewodniczenie sumie o 11:00. Po sumie procesja (w razie niepogody krótkie nabożeństwo w kościele). O 15:30 nieszpory odpustowe, a o 19:00 koncert „Ave Maria – najpiękniejsze pieśni i utwory maryjne” – na organach zagra Michał Piątek, na instrumentach dętych Dominik Niedziela. Koncert ma charakter benefisowy – ofiary przeznaczymy na kontynuację prac remontowych w domu parafialnym. Na ten cel będzie również kolekta podczas mszy.
 2. Przed kościołami archidiecezji dziś zbiórka Caritas na pomoc poszkodowanym w powodziach w Polsce i za granicą.
 3. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w wieczornych modlitwach nowenny przed odpustem i przystąpili (bądź jeszcze przystąpią) do spowiedzi i Komunii.
 4. Dziś też rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji. Przy obrazie Matki Bożej Częstochowskiej znajduje się parafialna księga trzeźwości, do której można zapisać swoje postanowienie abstynenckie.
 5. Poniedziałek 2 sierpnia jest dniem odpustu Porcjunkuli. Wierni mogą zyskać odpust nawiedzając kościół parafialny i odmawiając „Wierzę w Boga” i „Ojcze nasz”, przy spełnieniu zwykłych warunków.
 6. We wtorek nie będzie mszy. Msza za parafian zostanie w tym dniu odprawiona w sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, dokąd udajemy się z grupą pielgrzymów. Wyjazd autobusu o 8:00 z parkingu przd kościołem.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek o 7:30 adoracja zakończona modlitwą o powołania do służby Bożej, w tej intencji msza o 8:00;
  • w piątek po mszy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  • w sobotę o 8:00 msza w intencji Żywego Różańca.
 8. W przyszłą niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

Zapowiedzi przedślubne:
Aleksandra ŚLEZIAK         par. bł. Karoliny, Tychy
Artur URBAN                      par. Wilkowyje