Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.10.2021 – 27. NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na prace remontowe w seminarium duchownym, powstanie izby pamięci ks. Jana Machy i zorganizowanie uroczystości beatyfikacyjnej.
 2. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które są odprawiane:
  • w poniedziałki i środy o 17:30,
  • we wtorki i czwartki o 7:30,
  • w piątki, soboty i niedziele po mszy o 16:00.
  • Ze względu na modlitwę różańcową okazja do spowiedzi w październiku będzie w piątki, soboty i niedziele.
 3. Od poniedziałku w kancelarii można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. W tym tygodniu przyjmuję intencje za żyjących (z okazji urodzin, jubileuszy itp.). Proszę pamiętać, że z zasady nie ma możliwości odprawiania dodatkowych mszy, dlatego dobrze jest termin rezerwować z wyprzedzeniem (zwłaszcza jeśli komuś zależy na sobocie czy niedzieli).
 4. W przyszłą niedzielę o 16:00 będzie odprawiona msza w intencji wspólnoty Żywego Różańca z okazji święta patronalnego NMP Różańcowej. Po różańcu spotkanie grupy w domu parafialnym.
 5. Za tydzień kolekta na opał. Z powodu rynkowych ograniczeń sprzedaży węgla oraz niepewnych cen musieliśmy kupić już teraz większą ilość. Dziękuję parafianom za pomoc w zorganizowaniu zakupu. Również za tydzień obchodzimy Dzień Papieski, przed kościołami w całej Polsce organizowana jest zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 6. Zbiórka elektrośmieci, organizowana przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” i spółkę Green Office Ecologic, odbędzie się we wtorek 5 października. Akcja ma na celu wsparcie misjonarzy w krajach najuboższych, polecam ją waszej uwadze.