Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.10.2021 – UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

  1. Dziś w liturgii obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła. To dzień, który należy świętować tak samo jak odpust. O 11:00 msza za parafian, a także za żyjących i zmarłych fundatorów, budowniczych i dobrodziejów kościoła. Kolekta specjalna na remont dachu.
  2. Proszę o udział w nabożeństwach różańcowych. Minęła połowa października, frekwencja jest nieraz bardzo niska, przychodzi kilkanaście, a czasem zaledwie kilka osób. Czy wśród rozlicznych zajęć dorosłych i dzieci znajdzie się czas, aby choć jeden raz w tym miesiącu przyjść na różaniec?
  3. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny. Działalność misyjną Kościoła będzie można wesprzeć przez złożenie ofiar w ramach kolekty, ale także – jak w minionych latach – przez zakup „misyjnego kołocza”. Akcję przeprowadzą Dzieci Maryi. Prosimy o pomoc w jej zorganizowaniu – domowe wypieki przynieśmy w sobotę między 10:00 a 11:00 do domu parafialnego.
  4. W kancelarii można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
  5. Przypominam o możliwości ufundowania figur do nowej bożonarodzeniowej szopki. Pięć figur zostało już zasponsorowanych. Ufundowanie figur pasterzy uprawnia do nadania im imion (o śląskim brzmieniu). Z kolei środki zyskane z ufundowania figur aniołów parafia przeznaczy na cel charytatywny. O szczegółach można przeczytać na stronie internetowej w zakła dce Szopka 2023