Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.11.2021 – 32. NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiejsza kolekta będzie przeznaczona na remont krypty katedry.
  2. Zapraszam jeszcze dziś i jutro na różaniec za zmarłych zalecanych. Kalendarz intencji jest w najbliższym czasie zapełniony, dlatego też msze za zmarłych zalecanych będą odprawione przez księży poza parafią.
  3. W środę msza za zmarłych mieszkańców ulic Dojazdowej, Granicznej i Wałowej oraz za zmarłych z rodzin tam mieszkających.
  4. W czwartek obchodzimy narodowe Święto Niepodległości. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. Zachęcam do wywieszenia flag i do modlitwy za Ojczyznę.
  5. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na remont dachu. Przed kościołem zbiórka organizowana przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie – w tym roku wspieramy chrześcijan w Libanie.
  6. Niedługo adwent. Można już od dziś zakupić kalendarz Boski Adwent, który oprócz czekoladek kryje zadania na każdy dzień oraz kody QR do filmików. W I niedzielę adwentu po każdej mszy odbędzie się kiermasz, na którym będzie można nabyć m.in. upominki świąteczne, wieńce adwentowe czy kartki bożonarodzeniowe. Dochód będzie przeznaczony na prace remontowe w naszym kościele. Za tydzień podam bliższe szczegóły dotyczące czasu adwentu w naszej parafii.
  7. Zamiast odwiedzin duszpasterskich w formie tradycyjnej będą odprawiane msze „kolędowe” za mieszkańców poszczególnych ulic. Zostaną też wyznaczone trasy, którymi przejdę, by wspólnie z parafianami modlić się o błogosławieństwo. Odbędzie się to w styczniu. Będzie też możliwość odwiedzin indywidualnych na zaproszenie. Harmonogram mszy kolędowych i tras przejścia kapłana oraz sposób zgłaszania i uzgadniania terminu odwiedzin zostaną podane przed rozpoczęciem adwentu.