Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.11.2021 – 33. NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś kolekta specjalna na remont dachu. Przed kościołem odbywa się zbiórka organizowana przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie – w tym roku wspieramy chrześcijan w Libanie.
 2. W sobotę w katowickiej katedrze odbędzie się długo wyczekiwana beatyfikacja Sługi Bożego ks. Jana Machy. To pierwsze takie wydarzenie na terenie naszej archidiecezji. Msza dziękczynna za dar nowego błogosławionego będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o 11:00.
 3. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego.
 4. Za 2 tygodnie rozpocznie się adwent. Nasze propozycje na przeżycie tego czasu:
  • kalendarz Boski Adwent, który oprócz czekoladek kryje zadania na każdy dzień oraz kody QR do filmików
  • kiermasz w I niedzielę adwentu (28.11) – po każdej mszy będzie można nabyć m.in. upominki świąteczne, wieńce adwentowe czy kartki bożonarodzeniowe; dochód będzie przeznaczony na prace remontowe w naszym kościele
  • roraty:
   • dla dzieci przez cały adwent w poniedziałki i środy o 18:00, w piątki o 16:00, a we wtorki i czwartki o 6:30 (po rannej mszy poczęstunek w domu parafialnym); lampiony roratnie w cenie 25 zł można nabyć w tyle kościoła
   • dla dorosłych w trzy adwentowe soboty o 6:30 (po mszy poczęstunek)
   • dla młodzieży w piątek 17.12 o 18:00 (msza przy świecach)