OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14.11.2021 – 33. NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś kolekta specjalna na remont dachu. Przed kościołem odbywa się zbiórka organizowana przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie – w tym roku wspieramy chrześcijan w Libanie.
  2. W sobotę w katowickiej katedrze odbędzie się długo wyczekiwana beatyfikacja Sługi Bożego ks. Jana Machy. To pierwsze takie wydarzenie na terenie naszej archidiecezji. Msza dziękczynna za dar nowego błogosławionego będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o 11:00.
  3. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego.
  4. Za 2 tygodnie rozpocznie się adwent. Nasze propozycje na przeżycie tego czasu:
    • kalendarz Boski Adwent, który oprócz czekoladek kryje zadania na każdy dzień oraz kody QR do filmików
    • kiermasz w I niedzielę adwentu (28.11) – po każdej mszy będzie można nabyć m.in. upominki świąteczne, wieńce adwentowe czy kartki bożonarodzeniowe; dochód będzie przeznaczony na prace remontowe w naszym kościele
    • roraty:
      • dla dzieci przez cały adwent w poniedziałki i środy o 18:00, w piątki o 16:00, a we wtorki i czwartki o 6:30 (po rannej mszy poczęstunek w domu parafialnym); lampiony roratnie w cenie 25 zł można nabyć w tyle kościoła
      • dla dorosłych w trzy adwentowe soboty o 6:30 (po mszy poczęstunek)
      • dla młodzieży w piątek 17.12 o 18:00 (msza przy świecach)