Menu Zamknij

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21.11.2021 – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas Eucharystii o 11:00 dziękujemy za beatyfikację ks. Jana Machy. W zakrystii można nabyć okolicznościowe czasopismo Gość Extra, w całości poświęcone nowemu błogosławionemu. W nowym numerze Gościa Niedzielnego dodatek – płyta z filmem dokumentalnym o ks. Janie Masze „Bez jednego drzewa las lasem zostanie”.

2. Dzisiejsza kolekta na potrzeby archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum i muzeum archidiecezjalnego.

3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Cecylii. Z tej okazji składam serdeczne życzenia i podziękowania za pracę naszym organistom.

4. W środę msza za zmarłych mieszkańców ulic Szkolnej, Wawrzynowej, Wesołej, Wiklinowej i Wrzosowej oraz za zmarłych z rodzin tam mieszkających.

5. W piątek zapraszam młodzież klasy VIII i szkół średnich na MOST. O 18:00 modlitwa, a kandydaci do bierzmowania złożą wyznanie wiary. Gościem specjalnym będzie ks. Dawid Majka, który prowadził tegoroczne rekolekcje parafialne – w trakcie modlitwy będzie spowiadał, a następnie spotka się z nami w salce domu parafialnego.

6. W sobotę o 10:00 msza w intencji ministrantów z okazji święta patronalnego ku czci św. Tarsycjusza. Zapraszam na nią także ich rodziców, rodzeństwo czy dziadków.

7. Za tydzień 1. niedziela adwentu. W tym dniu kolekta na zakup opału. W ramach kiermaszu po każdej mszy będzie można nabyć m.in. upominki świąteczne, wieńce adwentowe czy kartki bożonarodzeniowe; dochód będzie przeznaczony na prace remontowe w naszym kościele. O 18:00 modlitwa ze śpiewem antyfon adwentowych i Koronki uwielbienia Boga – w trakcie tej modlitwy błogosławieństwo wieńców adwentowych i lampionów.

8. Polecam kalendarz Boski Adwent (15 zł), który oprócz czekoladek kryje zadania na każdy dzień oraz kody QR do filmików. Są także do nabycia lampiony roratnie (25 zł).

9. Program całego adwentu w naszej parafii znajduje się na plakacie oraz w gazetce.