Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – 28.11.2021 – 1. niedziela adwentu

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Kolekta na zakup opału. Po każdej mszy zapraszamy na kiermasz adwentowy, z którego dochód przeznaczymy na prace remontowe w naszym kościele. O 18:00 modlitwa ze śpiewem antyfon adwentowych i Koronki uwielbienia Boga – w trakcie tej modlitwy błogosławieństwo wieńców adwentowych i lampionów.
 2. Polecam kalendarz Boski Adwent z czekoladkami i zadaniami na każdy dzień oraz lampiony roratnie. Można już nabywać opłatki i świece Caritas, z których dochód jest przeznaczony na cele charytatywne.
 3. Zapraszam do udziału w roratach:
  • dzieci – w poniedziałki i środy o 18:00, w piątki o 16:00, we wtorki i czwartki o 6:30 (po rannych mszach poczęstunek; mszy o 8:00 nie ma);
  • dorosłych – w soboty o 6:30 (również przewidziany poczęstunek).
 4. W środę msza za zmarłych mieszkańców ulic Wiejskiej, Wilczej, Wilkowyjskiej i Wiśniowej oraz za zmarłych z rodzin tam mieszkających.
 5. W czwartek o 6:00 adoracja i modlitwa w intencji powołań do służby Bożej. Kancelaria czynna normalnie od 8:30 do 9:30 (dodatkowo też bezpośrednio po mszy dla osób uczestniczących w roratach).
 6. W piątek po mszy modlitwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W sobotę msza o 6:30 będzie w intencji Żywego Różańca, natomiast msza o 16:00 w intencji górników i ich rodzin.
 8. Za tydzień kolekta na wymianę okien w świetliku. Po mszach ogólnopolska zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.